«Новий рік, ялинка і сніг…». Зібрали найцікавіші замовлення українських міст в системі ProZorro до свят

Автор: Максим Самойдюк, 27 грудня, 10:48

Фото: Про державні закупівлі на новий рік


Закон про закупівлі не має виключень й тому у будь-якому місті атмосферу свята не можна створити без звітування у системі. Іноді це виглядає кумедно.

Ми вирішили зібрати до купи найцікавіші державні закупівлі в системі на новорічну тематику. Далі буде про дискримінацію при будівництві будинку Діда Мороза, VIP-костюми снігуроньки й таке інше. Прохання не ставитись до цієї статті серйозно. Серйозно.

 

Одяг

Кожен рік в системі публікуються звіти про купівлю костюмів Діда Мороза та Снігуроньки і це не новина: як енергія не може братися з нікуди, так і одяг вигаданих (обережно, спойлер) персонажів. Проте деякі закупівлі одягу особливі.

Сектор (саме так) культури Карпівської сільради уклав договір на 200 тис. грн щодо закупівлі одягу для Діда Мороза та Снігуроньки. Ми не будемо говорити чи це дорого чи ні. Але просто зауважимо: за договором одяг має бути VIP.

VIP-одяг

 

Транспорт

Проте Дід також має автопарк, який постійно оновлюється. У Маріуполі сані Діда Мороза придбали в 2017 році за 30 тис. грн. У той час, в Енергодарі виклали за сані Діда Мороза 375 тис. грн. Схоже, що напевно «Дєдушка любіт скорость».

Взагалі ж, теоретично за ці гроші діду могли б придбати Suzuki Vitara.

У тендерній документації не сказано скільки кінських (точніше оленячих) сил мають мати санчата, але відомо, що голова оленя має дивитись вверх. Це важливо.

 

Нерухомість

Квартирне питання дуже гостро стоїть не лише для молодих сімей, але й для Діда Мороза. Саме тому в цьому році Вінницький зоопарк замовив будівництво офісної будівлі (ні, серйозно, вони так і назвали) для казкового дідуся.

Будинок обійдеться бюджету у 2,5 млн грн, тобто у десятину одного полтавського фонтану. Варто зауважити, що на тендері замовник відхилив 5 дешевших пропозицій заради укладання договору з переможцем. Бо якісне будівництво – це завжди не дешево.

До речі, технагляд за будівництвом будинку Діда Мороза обійдеться бюджету Вінниці ще у 28 тис. грн.

Тому не позаздриш Святому Миколаю, чий будинок в Миколаєві (ну а де ще?) обійшовся в 2017 році бюджету у 61 тис. грн. Тобто будинок Святого Миколая коштує як два технагляди за будівництвом апартаментів Діда Мороза. До речі, будинок Миколая встигли обікрасти.

 

 

Сніг  

Яке свято Нового року без снігу подумав Ілля Кива вирішили у Полтавській державній аграрній академії та замовили собі штучний. Що ж, цікавий лайфхак для УЖКГ: можна замовити сніг й потім замовити прибирання снігу.

 

Бонус

Діти смт. Лазурне, що на Херсонщині, особливі, адже до них приходить не Дід Мороз і не Святий Миколай, до них приходить Санта Клаус. Ми не знаємо чому Санта обрав для популяризації самого себе це селище міського типу, але не кожна місцева влада може похвастати, що залучила інвестиції від Санта Клауса. Сподіваємось діти йому пишуть на англійській, або він розуміє українську.

А ще на обкладинці захований кріль. Шукай і знайдеш.

І замість висновку невелика проблематика цьогорічних новорічних (тавтологія) закупівель. На жаль, жодна міська влада не придбала на Новий рік дощовиків. Сподіваємося, що ця проблема буде вирішена. Час є.

Обкладинка Тетяни Фальковської

Опублікована: 27 грудня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація