Очільник Полтавської ОДА розкритикував роботу обласного лісгоспу та анонсував аудит департаменту екології

Автор: Віталій Крицький, 16 грудня, 13:25

Фото: Олег Синєгубов


Голова ПОДА Олег Синєгубов повідомив, що має інформацію від правоохоронних органів і громадських організацій щодо незаконної вирубки лісів на Полтавщині. Саме тому він анонсував початок аудиту діяльності департаменту екології й обласного управління лісового та мисливського господарства.

У понеділок, 16 грудня, на апаратній нараді в ОДА начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко доповів про ситуацію з незаконною вирубкою лісів у регіоні.

За словами посадовця, у 2019 році (за 11 місяців) зафіксували 53 випадки незаконної вирубки деревини на суму 1 млн 400 тис. грн. 8 справ направили до правоохоронних органів, 1 вже розглянули в суді – стягнули й відшкодували 49 тис. 700 грн.

Юрій Тараненко

Також посадовець нагадав, що для протидії незаконній вирубці лісів в області запровадили Єдину державну систему електронного обліку деревини. Крім того, лісгоспи Полтавщини одні з перших долучилися до реалізації пілотного проєкту з електронного реєстру лісорубних квитків на заготівлю деревини – «Ліс у смартфоні», у якому функціонує онлайн-карта рубок.

Олег Синєгубов поцікавився у Юрія Тараненка, коли востаннє проводилася інвентаризація земель обласного лісового фонду. Посадовець відповів, що вона триває постійно. Синєгубов не був задоволений відповіддю та наполіг на конкретиці, але безрезультативно. Також він запитав у Тараненка, скільки кримінальних справ порушили відносно підлеглих чиновника за його десятирічне перебування на посаді.

«У цьому році Миргородський міськрайонний суд виніс вирок на 3 роки позбавлення волі керівнику ДП Миргородське лісове господарство. Зараз розглядається справа по ДП Полтавське лісове господарство. Вилучили документи по гадяцькому і миргородському лісгоспах. Це за останні 2 роки», – відповів Тараненко.

Олег Синєгубов обурився відповіддю посадовця:

«Ви взагалі маєте вплив на своїх підлеглих? Чому так відбувається? Що заважає працювати? Цих людей призначали з вашого погодження? Ви ж погоджуєте їх. Частина відповідальності за їх дії лягає й на вас».

Олександр Біленький та Олег Синєгубов

Також очільник ПОДА хотів почути думку Тараненка з приводу існування чи неіснування незаконної вирубки лісів в області на сьогодні. Зі свого боку, посадовець запевняв, що чиновники й правоохоронці тримають ці питання на контролі.

У підсумку Олег Синєгубов анонсував комплексу перевірку управління лісгоспу й департаменту екології та природних ресурсів:

«Ситуація в Полтавській області незадовільна. Коли керівник лісгоспу каже, що все добре, що незаконної вирубки немає, а ми маємо іншу інформацію від правоохоронців та громадських організацій... Я вважаю, що керівник несе персональну відповідальність за дії своїх підлеглих».

Після цього губернатор представив радника – Олега Савлучинського – з яким разом контролюватиме хід аудиту.

Директор департаменту екології та природних ресурсів Максим Брикульський розказав ЗМІСТу, що готовий до перевірок і запевнив, що за час перебування його на керівній посаді департамент почав втілювати реальні реформи.

Максим Брикульський

Нагадаємо, Максим Брикульський став директором департаменту екології та природних ресурсів ПОДА у січні 2019 року. Попередній керівник Іван Піддубний звільнився з посади за власним бажанням 13 листопада 2018 року. Він заявляв, що не бачив реальних дій щодо розв'язання екологічних проблем на рівні Міністерства екології.

Раніше ЗМІСТ повідомляв, що правоохоронці розслідують схему розкрадання деревини в Полтавському районі. Слідчі підозрюють, що керівництво полтавського лісгоспу організовувало порубку дерев, яку не обліковувало. Потім деревину реалізовувало ТОВ «Техно-форест» і два неназвані ФОПи, а гроші розподілялись з «лісничими».

Фото Богдана Проскурова

Опублікована: 16 грудня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація