6QqxJuZoY7867xDE

Правоохоронці розслідують систематичне розкрадання лісу: незаконна порубка дерев, видобуток піску та відчуження землі. По справі проведено низку обшуків у багатьох фігурантів.

У травні цього року ЗМІСТ писав про те, що правоохоронці розслідують схему розкрадання деревини в Полтавському районі. Слідчі підозрюють, що керівництво полтавського лісгоспу організовувало порубку дерев, яку не обліковувало. Потім деревину реалізовувало ТОВ «Техно-форест» і два неназвані ФОПи, а гроші розподілялись з «лісничими».

Минуло три місяці й ця справа має дивну для наших країв тенденцію: не до розпаду, а до навертання обертів. За цей час у судовому реєстрі опубліковано близько 100 ухвал слідчих суддів Октябрського райсуду щодо дозволу детективам ДБР на слідчі дії. У справі нові фігуранти й мова вже йде не тільки про порубку дерев, а й відчуження земель і незаконне добування піску.

Проте по порядку.

Порубка дерев

Отже, спочатку під приціл правоохоронців потрапили лісничі, ТОВ «Техно-центр» (власник Костянтин Тімошин) й два ФОпи, яких в ухвалі не називають. Правоохоронці здійснили обшуки у приміщенні за адресою вул. Половки, 70, де зберігається деревина й документації «лісорубів».

В одній з ухвал фігурує ім’я одного з ФОПів – це Ліна Горностаєва. Печатку з її ім’ям правоохоронці вилучають під час цих обшуків. Із реєстру фізичних осіб міністерства юстиції відомо, що такий ФОП дійсно займається реалізацією деревини.

Склади, де проводяться обшуки, належать:

  • ТОВ «Промофіс 11». Власники – ексдепутат міської ради від «Совісті України» Володимир Хоменко та Артур Назарян;
  • ТОВ «Промофіс». Власник – В’ячеслав Стеценко (експерший заступник міського голови в часи каденції Олександра Мамая);
  • ТОВ «Експосервіс плюс». Власник – Костянтин Копотун (співзасновник СК «Спартак»);
  • ПФ «КМ». Про них детально тут.

Під час обшуків на складах ТОВ «Промофіс 11» (це там, де Хоменко) детективи виявили деревину ТОВ «Компанія Інтер-Ліс». Із 2018 року власником підприємства є Катерина Фелоненко, яка є також власницею ТОВ «Верія ЛТД». Останньому належить нежитлове приміщення у новобудові поблизу парку «Перемога». Ми раніше пов’язували це підприємство з новою родиною Олександра Мамая.

Адвокат ТОВ «Кампанія «Інтер-ліс» через суд не дозволив арештувати цю деревину, адже довів, що вона легального походження.

Проте в подальших ухвалах у злочинній схемі фігурує ТОВ «НВП «Довіра-2006». Принаймні так вважають слідчі. Останнє належить Анатолію Прокопчику – він допомагав родині вищезгаданого Володимира Хоменка перетворити МАФ на зупинці «23-вересня» у капітальні споруди (по документам).

У подальшому деревина відвантажувалася до ТОВ «Слобожанська лісопромислова компанія» (Харківська область). Власник – Олександр Котовенко. Транспортування здійснювалось неназваним ФОП. Проте відомо, що ця фізична особа-підприємець – дружина лісничого Борівського лісництва, підконтрольного Полтавському лісгоспу.

До речі, про Харків

Згодом у рамках цього ж провадження слідство виявило факти розкрадання лісу в Гутянському лісгоспі, яке контролює ліси у Харківський області. Там ситуація взагалі сюрреалістична, адже деревину реалізовували:

Так, на думку слідчих, за вказівкою голови лісгоспу (Віктор Сиса) лісничі продавали цим юрособам деревину за символічною ціною, а вже ті перепродавали за ринковою. Іронія в тому, що засновником всіх трьох підприємств є сам Віктор Сиса. Потім підприємства були переписані за родичів «лісника».

Пісок

Повертаємося до Полтави. Також слідчі перевіряють законність видобутку піску поблизу Терешків, яке здійснює ТОВ «Солта» (засновник – Володимир Малішевський). У 2016 році ДП «Полтавське лісове господарство» попрохало Терещанську сільраду виділити земельну для ТОВ «Солта», аби те спорудило протипожежну водойму на випадок пожеж у лісі.

Проте, замість протипожежної водойми там почався видобуток піску, який не облікований лісгоспом. Справу в 2017 році розслідувала нацполіція, але вона не нічим завершилася. Тому детективи ДБР запросили у суду матеріали тієї справи.

Земельні ділянки

Та не лише про незаконну порубку дерев і вивіз піску йде мова. У липні по цій справі детективи ДБР проводять обшуки в приміщенні обласного держгеокадастру. Зокрема вони підозрюють, що лісничі Полтавського лісгоспу в особистих інтересах сприяли відчуженню земель лісового фонду на користь приватних осіб.

Зокрема, у 2016 році тодішній голова ОДА Валерій Головко передав 6000 кв. м. в оренду до рук приватного ТОВ «КП «Лісні поляни», а вже у 2017 році взагалі продав ділянку. Новий власник одразу передав (перепродав) ділянку відомому аграрію Олександру Подоляці (частину записав на підконтрольне йому ТОВ «Фенікс.2017»). Лісничі, за версією слідства, сприяли відчуженню землі в приватні руки.

Також, під час обшуків у держгеокадастрі співробітникі ДБР вилучили й матеріали справи по відчуженню землі на користь ТОВ «Алмаз-люкс». Останньому належить земля під «Релакс парк «Верхоли» у селі Соснівка. Також, згідно з реєстру ДАБІ, ТОВ «Альмаз-люкс» є замовником будівництва комплексу,

Належить підприємство німецьким «Грін епл холдінг ГМБХ» та «Фідельрегнум холдінг ГМБХ». Останні ж мають вітчизняних власників – Руслана Урдзіка та Богдана Єсіпова. Вони ж обидва є власниками ТОВ «Релакс-2012».

На завершення

З однієї з ухвал стає відомо, що кримінальне провадження відкрито завдяки заяві заступника начальника полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Олені Кійко.

Тобто, ми маємо справу, де крок за кроком стає більше фігурантів, а свої свідчення надав один із найвищих чиновників в цій сфері. У цілому майже всі клопотання детективів задовольняються слідчими суддями.

Завдяки цим ухвалам ми вже дізнались трішки більше про лісове господарство області. Проте хотілося би, щоб область отримала «кейс» доведення корупційної справи до суду й аби винні (якщо такі є) понесли покарання.

Loading...