Q3Tc72mGLQYzZJa7

Співробітники УЗЕ та ДБР розслідують схему з продажу необлікованої деревини приватним підприємствам за готівку. До схеми причетний директор ДП «Полтавське лісове господарство».

За версією слідства, дві неназвані особи, користуючись зв’язками в Полтавському обласному управлінні лісового господарства, налагодили схему розкрадання деревини. Цими «зв’язками» були:

  • заступник начальника управління (який саме – не названо);  
  • директор ДП «Полтавський лісгосп» (посаду обіймає Андрій Барсуков*);
  • директор ДП «Гадяцьке лісове господарство» (посаду обіймає Андрій Гришко).

*З реєстру декларації НАЗК відомо, що директор ДП «Полтавський лісгосп» Андрій Барсуков 28 квітня подав декларацію перед звільненням.

Схема полягала в тому, що директор полтавського лісгоспу разом із підлеглими лісничими створювали залишки деревини (по факту – масово пиляли ліс) шляхом фальсифікації документації стосовно сорту та якості лісопродукції (тобто, під пилу могли потрапляти «здорові» дерева, які по документам підлягали спилянню через хвороби чи висихання).

Далі деревину за готівку продавали двом вищезгаданим невідомим особам. Останні ж реалізовували її від імені ТОВ «Техно-форест». Засновником останнього є Костянтин Тімошин. Прописане підприємство на вулиці Половки, 70. Саме там, за версією слідства, й передавалася готівка лісничим.

Варто зауважити, що за телефонним номером ТОВ «Техно-форест» вказаним у реєстрі юросіб міністерства юстиції, в інтернеті дійсно можна знайти оголошення щодо продажу деревини.

Одне з оголошень

Цікавим фактом є те, що покази (в якості свідка) в цій справі правоохоронцям надав ще один заступник начальника управління лісового господарства. Він підтвердив порушення, а також надав диск із обліком деревини, що проходив через лісові підприємства.

Враховуючи все вищевказане, правоохоронці звернулись до слідчої суді, аби отримати копії матеріалів іншого кримінального провадження щодо розкрадання лісів області. Адже, на їхню думку, воно також стосується ймовірних злочинів керівництва ДП «Полтавський лісгосп». По номеру кримінального провадження, матеріали якого отримали правоохоронці, ми знайшли одну увалу в судовому реєстрі. Вона опублікована в жовтні 2018 року. З її тексту відомо, що  Держаудитслужба провела ревізію полтавського лісгоспу за 2015-2017 рік й виявила низку порушень. Одне з них й описане в ухвалі.

У 2015 році директор ДП «Полтаваоблагроліс» надав вказівку одному з лісничих відвантажити деревини на 52 тис. грн у якості благодійної допомоги одному фондів. При цьому, цієї благодійної допомоги не було передбачено у фінансових планах підприємства. Цікаво, що саме ДП «Полтаваоблагроліс» перебуває у стадії ліквідації.

Слідчий суддя надала дозвіл співробітникам УЗЕ на отримання копій вищеописаного кримінального провадження. Таким чином є ймовірність об’єднання двох кримінальних проваджень, а це збільшує шанси на те, що з цього провадження «проростуть» підозри й справа перейде до суду.

Раніше ЗМІСТ повідомляв, що тимчасово виконуючий обов’язки голови Полтавської облдержадміністрації Роман Товстий видав два розпорядження щодо передачі 6,6 гектарів лісу в оренду на 49 років підприємствам, дотичним до екс-міністра аграрної політики Тараса Кутового.

Loading...