Олег Синєгубов

Голова Полтавської облдержадміністрації матиме нараду з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем через можливе відключення «Полтаватеплоенерго» від газопостачання.

Про це 28 квітня розповів генеральний директор «Полтаватеплоенерго» Ігор Процай.

28 квітня відбулася нарада керівництва області та Полтавської громади щодо загрози припинення гарячого водопостачання з 1 травня та проблем з наступним опалювальним сезоном. На ньому вирішили надіслати невідкладне звернення до Уряду, щоб відтермінувати початок роботи ринкової економіки для «Полтаватеплоенерго».

Ігор Процай каже, що підприє’мство не зможе сплатити 465 млн грн боргів «Нафтогазу України» і віддати майже 40 млн грн попередньої сплати за газ для нагрівання води. Єдиний варіант наразі – звернення до Уряду з проханнями відтермінувати ринкові умови, які мають почати діяти з 1 травня. За словами Процая, ця проблема зараз актуальна для всіх підприємств-теплопостачальників України, адже ніхто не готовий до умов, які пропонує «Нафтогаз».

Що сталося. 26 квітня комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» отримало попередження від газотранспортної компанії про припинення із ранку 1 травня цього року газопостачання до об’єктів підприємства.

У підприємстві пишуть, що «Нафтогаз України» повідомив, що із травня змінюється підхід до роботи, бо «Нафтогаз» отримує право організовувати взаємини із підприємствами-теплопостачальниками країни.

«Полтаватеплоенерго» має борги за постачання газу перед «Нафтогазом». На сьогодні заборгованість становить майже 500 млн грн. Це не дає можливості обирати іншого постачальника блакитного палива, а «Полтавагаз» не постачатиме газ підприємству з 1 травня.

Прогнози на травень. У «Полтаватеплоенерго» пишуть, що вони невтішні. Постачання природного газу до виробничих потужностей теплопостачальника можуть припинити. Це означає, що з 1 травня у Полтаві може зникнути гаряча вода. Чи станеться це, залежить від рішення Уряду і профільного міністерства.

Loading...