Олександр Мамай, 6 жовтня
Олександр Мамай, 6 жовтня

Фото ЗМІСТу

3 грудня на засіданні Полтавської міської територіальної виборчої комісії визнали Оксану Лазаренко депутаткою замість Юрія Бублика. На це рішення фракція «Свободи» очікувала майже рік, але мер Полтави перешкодив на останньому етапі.

9 грудня на позачерговій сесії секретар полтавської міської ради Андрій Карпов попросив міського голову Олександра Мамая надати слово голові міської ТВК, аби та оголосила про заміну депутата Юрія Бублика на Оксану Лазаренко:

«За законом на цій сесії ми повинні заслухати голову ТВК Юлію Щербань. Нам потрібно завести нового депутата, щоб вона могли взяти участь у голосуванні».

Олександр Мамай відповів, що голова ТВК має через канцелярію на ім'я секретаря міської ради зареєструвати рішення комісії. І тільки після цього рішення комісії зможуть винести на сесію, але вже на чергову:

«По закону рішення ТВК про реєстрацію депутатів приймаються на пленарному засідання ради. Не написано, чи на черговому, чи на пленарному – відповів міському голові Андрій Карпов».

Під час обговорення питання щодо заміни депутатів представники опозиції розкритикували відмову Олександра Мамая у наданні слова голові ТВК. Після цього опозиція почала утримуватися від голосування за порядок денний сесії.

Члени виборчої комісії проголосували за визнання депутаткою Полтавської міської ради Оксани Лазаренко. Вона балотувалася на місцевих виборах 2020 року від «Свободи» і є наступною кандидаткою зі списку.

Згідно з статтею Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», повноваження депутата місцевої ради, обраного замість того депутата, який вибув, або на повторних виборах, починаються з дня заслуховування на черговому після виборів депутата місцевої ради пленарному засіданні відповідної місцевої ради повідомлення територіальної виборчої комісії про підсумки виборів.

Через політичні процеси та розбіжності у Полтавській громаді це рішення не могли ухвалити з лютого 2022 року. Серед членів ТВК не вистачало голосів, щоб визнати Оксану Лазаренко депутаткою.

Торік на партійній конференції у Полтаві одноголосно підтримали відкликання Юрій Бублика, який заявив про те, що «Свобода» використала його для виборів.

Депутат міської ради Ігор Скляр розповідав, що причиною рішення про відкликання стало те, що Юрій Бублик попри позицію «Свободи» увійшов до коаліції, що підтримує міського голову Полтави Олександра Мамая та його ініціативи й втратив зв'язок з партією від якої його обрали депутатом.

Юрій Бублик писав, що партійне керівництво «Свободи» дало зрозуміти, що він з братом Олександром Бубликом «були їм потрібні лише на період виборів».

Юрій Бублик – екснардеп двох скликань, ексочільник Ковалівки. На виборах 2012 року балотувався від ВО «Свобода», яку залишив 2015 року. Менш ніж рік (з квітня 2016 до січня 2017) був у складі фракції «БПП». У 2019 році програв парламентські вибори, а у 2020 році став депутатом Полтавської міськради.

Loading...