ПЦУ/не ПЦУ: релігійна громада на Полтавщині оскаржує рішення зборів про перехід

Автор: Вікторія Баберя, 14 липня, 11:25

Фото: Релігійна громада на Полтавщині оскаржує рішення зборів про перехід


Узимку громада села Устивиця Великобагачанського району Полтавської області стала першою в регіоні, яка перейшла зі складу колишньої Української православної церкви Московського патріархату до складу новоствореної Православної церкви України. Та, як виявилося, є незадоволені.

Збори територіальної громади села, на яких вирішували питання переведення релігійної громади УПЦ в новостворену ПЦУ, відбулися зранку 8 лютого. Як раніше повідомляла ЗМІСТу директорка Департаменту культури і туризму ПОДА Валентина Вождаєнко, зі 183 чоловік рішення про перехід ПЦУ підтримали 176. І вже після обіду того ж дня представники релігійної громади подали до облдержадміністрації документи на реєстрацію нового статуту.

На зборах громади вирішили перейти до ПЦУ

Та наприкінці квітня Релігійна громада Михайлівського молитовного будинку Української православної церкви подала до суду, аби визнати незаконними та скасувати протокол цих зборів.

Представник Полтавської єпархії Української православної церкви Московського Патріархату Миколай Довганич зазнав ще взимку: ці збори дійсними вони не вважають, передавали на «UA:Poltava», тож те, що справа дійде до суду, було очікуваним:

«Релігійна громада Свято-Михайлівського молитовного будинку села Устивиця Української православної церкви не брала участі у зборах. Тому релігійна громада нікуди не переходила. Переходила територіальна громада».

На сайті інформаційно-просвітницького відділу УПЦ йдеться про те, що на збори до виконкомому сільської ради самих членів релігійної громади на чолі з настоятелем не пустили. На вході до будівлі стояла група людей, серед яких був Віктор Рудич, яка перешкоджала односельцям брати участь в зборах.

Релігійній громаді перешкоджали потрапити на збори

«Священник Московський в Устивиці подав до суду, щоб скасувати рішення громади. Що, нібито, то були збори не громади. Але дуже дивно, якщо він хоронив, вінчав, хрестив усіх, хто були в селі (іншої громади не було в селі), то хто тоді їхні віряни?», – говорить архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федіра.

Справу розглядає у Великобагачанському районному суді Полтавської області суддя Віталій Хоролець. Відповідачами виступають двоє жителів Устивиці – підприємець Віктор Рудич і депутатка Устивицької сільської ради Ганна Скуйбіда.

У червні адвокат відповідачів подавав до суду клопотання про закриття провадження у справі. Він пояснював це тим, що на час звернення до суду навесні релігійна громада Михайлівського молитовного будинку Української православної церкви і ЄДРПОУ значилася як релігійна організація «Релігійна громада Михайлівського Молитовного будинку (Михайлівської церкви) Православної церкви України с. Устивиця». Суддя ж відмовив у задоволенні клопотання, адже вирішив, що воно є передчасним і може вирішитися за результатами розгляду справи.

Наступне засідання у справі оскарження переходу до ПЦУ відбудеться наприкінці липня.

Опублікована: 14 липня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація