Фото Павла Якименка

Релігійна громада у Шишаках отримала приміщення колишнього кінотеатру для проведення богослужінь. Триває підготовка майбутнього храму до освячення.

Про це повідомив благочинний Шишацького округу протоієрей Павло Якименко 3 жовтня.

Приміщення нової громади Помісної Церкви України в Шишаках потребує відновлення. Нині будівлю облаштовують силами прихожан і готують до освячення та приймання святинь з гори Афон. Допомогти з наведенням ладу запрошують усіх охочих.

Раніше протоієрей Павло розповідав ЗМІСТу, що будівля екскінотеатру перебуває в аварійному стані. У першу чергу, вона потребує підключення електроенергії, наведення порядку на території та в самому приміщенні. Також потрібно перекривати дах, підіймати підлогу та повністю переробляти приміщення під храм.

Створеній влітку релігійній громаді ПЦУ в Шишаках передали для богослужінь приміщення, де раніше був кінотеатр. Рішення про безоплатну передачу будівлі ухвалила Шишацька селищна рада на засіданні сесії 30 серпня – його підтримали 16 голосами. Згідно з рішенням, будівлю передали до власності Полтавської єпархії Православної церкви України.

Раніше ЗМІСТ писав, що попри тиск московського патріархату в Шишаках та заяви Митрополита Філіпа про «міжконфесійну ворожнечу», люди створили громаду ПЦУ. 2 липня відбулися збори жителів Шишацької громади. За їхнім рішенням, з благословення Архієпископа Полтавського й Кременчуцького Федора, офіційно почала існування громада Помісної Церкви України в Шишаках.

Архієпископ Федір розповідав ЗМІСТу, що під виглядом того, що 27 травня відбувся собор Полтавської єпархії, настоятель Михайлівського храму (московський патріархат), був проти того, щоб перевести місцевий храм до Православної церкви України:

«Священник був проти зборів, доклався, щоб перешкоджати. Тому жителі громади вирішили створити нову громаду ПЦУ, до якої можуть доєднуватися інші. Місцева влада обіцяє посприяти тому, щоб нова громада отримала нетиповий храм, звичайне приміщення, де зможе проводити богослужіння та інші заходи».

Нагадаємо, що священники ПЦУ та московського патріархату просили надати їм каплицю на Полтавщині – влада відмовила обом.

Loading...