img_0747-copy

13 квітня у Полтавському театрі імені М.В. Гоголя відбувся допрем’єрний показ вистави «Ромео і Джульєтта».

Постановкою та музичним оформленням вистави займався головний режисер театру, заслужений діяч України Владислав Шевченко. Він говорить, що текст Шекспіра не змінювали, а переглянули змальовані Шекспіром перипетії крізь призму сучасності: 

«Всі  вірші Шекспіра обов’язково пролунають. Вся ніжність, весь романтизм, який закладений у трагедії Шекспіра, ми намагалися передати та не зіпсувати нічого і залишити це наївне, щире кохання, за яке головні герої готові віддати своє життя.

 […] Ми намагалися зробити виставу актуальною на сьогодні, але залишаючи атмосферу класичного твору». 

У виставі були динамічні сцени бою на шпагах: постановкою сценічних боїв, тренінгами з акторами займався заслужений артист України Богдан Чернявський. У виставі використовували музичний супровід, зокрема треки гурту In Sings, що навіювали емоції у різних мізансценах.

За словами Шевченка у виставі були задіяні майже всі актори театру. Роль Ромео зіграв Олександр Бородавка, Джульєтту – Мар’яна Мощар, Капулетті – Володимир Філатов, сеньйору Капулетті – заслужена артистка України Маргарита Томм, Монтеккі – заслужений артист України Олександр Любченко, сеньйора Монтеккі – заслужена артистка України Тетяна Любченко.

Художниця-постановниця Ірина Кліменченко говорить, що над декораціями працювали понад місяць, а під час створення костюмів користувалися історичними джерелами:

«[…] На сцені під час вистави часто виступає балет, там потрібно багато перевдягатися тому ми намагалися створити такі костюми, щоб була можливість швидко перевдягнутися, тому ці костюми трансформуються […]». 

До вистави готувалися майже 2 місяці, її готували до Міжнародного дня театру, на 27 березня, проте театр пішов на карантин. Прем’єра відбудеться 14 та 15 травня.

Loading...