Під Полтавою висаджують дерева, щоб укріпити берег Ворскли (ФОТО)

Джерело: Філія “Слобожанський лісовий офіс”
Поблизу Полтави лісівники планують посадити 3 млн дерев, зокрема і для укріплення берегів Ворскли. До процесу долучились і діти.
На Полтавщині в рамках програми «Зелена країна» висаджують дерева, зокрема, для укріплення берегів річки Ворскли. Про це повідомили 16 жовтня у філії «Слобожанський лісовий офіс».
Створення захисного лісу поблизу Диканьки
За останні чотири роки в межах програми «Зелена країна» на Полтавщині висадили понад 35 млн дерев. Навесні лісівники висадили понад 3 млн нових саджанців. Приблизно таку ж кількість планують висадити й восени.
На одній з ділянок у Диканському районі висадили дерева на площі 3,5 га для укріплення берегів біля водойми. Тут висадили майже 20 тисяч сіянців сосни звичайної, дуба звичайного та берези. Зокрема до висаджування дерев долучились і діти:
«Колись приїду сюди з однокласниками й покажу, який я висадила ліс», - каже 9-річна Дарина.
Висаджування нових лісів запобігає ерозії ґрунту, сприяє збереженню біорізноманіття та утримує береги річок.
Раніше ЗМІСТ писав, що у лісі на Полтавщині створили нову зону відпочинку. Відтепер відпочивати на природі без шкоди для лісу можна у новому рекреаційному пункті «Лісовичок», який облаштували неподалік Кременчука. Територія доступна для всіх охочих та безкоштовна.
У новій зоні відпочинку встановили альтанки зі столами та лавками, обладнали зону барбекю, дитячий майданчик із гойдалками та гіркою. Також є вбиральні, рукомийник і сміттєві баки. Такі зони створюють аби запобігти неконтрольованому розведенню багать і знизити ризик виникнення пожеж. Рекреаційні пункти будують у межах програми розвитку рекреації ДП «Ліси України». Нині створили 11 таких зон відпочинку. Сім з них – на Полтавщині, та ще чотири – на Харківщині.
«Лісовички» розташовують уздовж жвавих автошляхів і в популярних для відвідувачів лісових зонах. Там можна відсвяткувати сімейні події чи провести просвітницькі заходи для громади.
Лісівники попереджають, що через високий рівень пожежної небезпеки цими вихідними відвідування лісових масивів на Харківщині та Полтавщині заборонене. Натомість безпечно та комфортно провести час можна саме в рекреаційних пунктах.
До кінця 2025 року нові рекреаційні зони з’являться в селі Велика Багачка та в Нових Санжарах.