image-15-1024×576

У 2022 році кілька днів на півночі Полтавщини перебувала 4-та гвардійська танкова кантемирівська дивізія. Вони намагалися окупувати 30 квадратних кілометрів, але їх розбили.

Після вигнання окупантів з області виявили проблему – вони мінували територію на якій перебували, тому перебування у лісах та лісосмугах стало небезпечним. Про це повідомив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін 24 травня.

На півночі області вибухотехніки розмінували:

  • майже 100 га лісів;
  • 100 га сільськогосподарських ділянок.

Наразі заборона відвідувати ліси лишається в дії саме через війну та загрозу замінування.

«Більшість наших лісів на півночі області. Я думаю, можна якось і без грибів прожити 1-2 роки. Сподіваємося, що наші хлопці і дівчата швидко переможуть і ми відсвяткуємо перемогу і зможемо повернутися до нашого життя».

ЗМІСТ підбивав підсумки року повномасштабної війни. За рік росіяни завдали майже 5 тис.  ракетних та 3тис. 500 авіаційних ударів. З них з початку повномасштабної війни Полтавщина пережила понад 50 ворожих обстрілів і короткотривалу окупацію на півночі області.

З початку повномасштабної збройної агресії російськими окупаційними військами по об’єктах на території України завдано майже 5 тис. ракетних майже 3,5 тис. авіаційних ударів. Також завдано майже 1 тис. ударів із застосуванням БпЛА.

Станом на 26 грудня 2022 року, ворог випустив по території області 101 ракету та 11 дронів. Найбільш масштабний обстріл стався 27 червня. Тоді ракети поцілили у завод «Кредмаш» та ТРЦ «Амстор» у Кременчуці. Від останнього удару 21 людина загинула та 1 досі залишається безвісно зниклою.

У 2023 році область теж атакували дронами та ракетами, але детальної інформації про це поки немає.

На початку повномасштабного вторгнення рф в Україну на північ Полтавщини із Сумщини зайшла російська 4-та гвардійська танкова кантемирівська дивізія. Але завдяки теробороні, військовим та місцевим партизанам вдалося звільнити усі 28 км² Полтавщини від окупантів.

null
Російська техніка на півночі Полтавщини

З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну на північ Полтавщини зайшло близько 300 одиниць російської військової техніки. Частину з якої спалили та зіпсували наші партизани з військовими. Іншу частину техніки захопили та передали у користування ЗСУ.

Під час подій, що відбувалися на півночі Полтавської області в кінці лютого – на початку березня, які назвали «гадяцьким сафарі», бійці Полтавської бригади територіальної оборони захопили чимало трофеїв.

Завдяки ним створили танкову роту «Лтава». Танкісти пройшли бойовий вишкіл, нещодавно опанували стрільбу із закритих позицій та вирушили на бойові позиції. 

На північ Полтавщини заходила російська 4-та гвардійська танкова кантемирівська дивізія. Двоє працівників сільськогосподарського підприємства підірвали їхні 3 танки.

Loading...