GdjdgCA6EhQABXCB

8,5 мільйонів гривень, які виділили на позаминулій сесії обласної ради для поповнення статутного капіталу «Полтавафарму», не можуть використати через перевірку Антимонопольного комітету і відсутність волі в посадовців двох департаментів: охорони здоров’я і фінансів.

У вівторок, 17 вересня, на 27-їй сесії Полтавської обласної ради депутатка Ірина Овчаренко виступила з доповіддю про фінансове становище комунального підприємства «Полтавафарм».

Овчаренко розказала, що постійна комісія напрацювала рекомендації щодо подолання кризи на підприємстві:

«Фінансовий стан надзвичайно скрутний – таким він став упродовж 2016-2018 років. Ми все проаналізували, вивчили шляхи надання допомоги, напрацювали рекомендації, утворили робочу групу. На 26-й сесії прийняли рішення про поповнення статного капіталу підприємства “Полтавафарм” на 8,5 млн грн. Чекаємо висновків Антимонопольного комітету, щоб гроші поступили на рахунок».

При цьому, додала Овчаренко, вона постійно отримує типові звернення від працівників аптек: вони жаліються, що попри те, що скоротили посади й закрили маленькі аптечні пункти в малонаселених районах, усе одно працівники мають заборгованість по зарплаті, а прилавки – напівпорожні.

Дмитро Майборода і Ірина Овчаренко

Зважаючи на це, постійна комісія з питань охорони здоров’я Полтавської обласної ради (на якій головує Людмила Овчаренко) прийняла рішення звернутися до голови облради Олександр Біленького з проханням провести конкурс на заміщення вакантної посади керівника КП «Полтавафарм».

«Ці аптеки несуть важливе соціальне навантаження: там продаються наркотичні засоби для хворих, інсулін, реалізується програма “Доступні ліки”. Нехай підприємство очолить людина, яка має бачення щодо виходу із кризи».

Як пояснив Олександр Біленький, він не проти конкурсу, але хоче, щоб підприємство очолила професійна людина під заздалегідь розроблену стратегію:

«Потрібно розуміти, що в ринкових умовах “Полтавафарм” не може вижити. Колосальна більшість аптечних пунктів несуть соціальну складову. Аптеки в районах – дотаційні, виживають за рахунок перерозподілу прибутку. Треба визначити: або ми аптеки передаємо громадам, або продаємо, або дотуємо».

Тільки після цього можна оголошувати конкурс на керівника підприємства, запевнив Біленький.

Олександр Біленький

Окрім того, голова облради розповів, що департамент охорони здоров’я і департамент фінансів ПОДА заблокували розподіл 8,5 млн грн, які депутати виділили на фінансування «Полтавафарму».

«Я не розумію їх логіку. Чому бюджетні кошти, які ми вже виділили, департаменти не використовують? Схоже, вони не хочуть витрачати гроші, щоб спати спокійніше. Ходять на якісь апаратні наради, замість того, щоб допомагати “Полтавафарму”».

Біленький додав, що раніше підприємство отримувало фінансувало допомогу і без висновків Антимонопольного комітету.

Отримати коментар у департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА в розумні терміни не вдалося.

Нагадаємо, згідно з аудиторським звітом, за підсумками першого кварталу цього року «Полтавафарм» працює в мінус – 4 млн 702 тис. грн збитку. Найбільша частина видатків – заробітна плата працівникам (71,6%).

В.о. керівника підприємства Дмитро Майборода попереджував, що без дотацій найближчим часом підприємство може повністю збанкрутіти.

Loading...