lX9k5KmlnHajOitv

Майборода наголосив, що підприємство може повністю збанкрутіти вже за 2 місяці:

Сьогодні, 27 травня, посадовці ОДА, депутати облради та керівництва ПОКП «Полтавафарм» вкотре радилися з приводу кризової економічної ситуації, що склалася на підприємстві.

На початку наради начальник відділу управління персоналом та медичними кадрами департаменту охорони здоров'я ПОДА Олександр Оглобля зазначив, що перед підприємством стоїть два першочергових завдання: оптимізувати кадри та логістичну мережу. Насамперед мова йде про скорочення робітників «Полтавафарму». Також посадовець наголосив, що підприємство в боргах і має терміново розрахуватися з кредиторами. Для цього воно потребує зовнішньої фінансової підтримки.

Заступниця головного лікаря з економних питань комунального підприємства «Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер» Алла Ніколаєва нагадала про аудиторський звіт, у якому йдеться, що за підсумками першого кварталу цього року «Полтавафарм» працює в мінус – 4 млн 702 тис. грн збитку. Найбільша частина видатків – заробітна плата працівникам (71,6%).

Алла Ніколаєва

Саме аудитори рекомендували провести оптимізацію, продовжила Ніколаєва:

«Можливо, у сільських аптеках не потрібні прибиральниці на пів ставки. Провізори самі зможуть прибрати поміщення, там же небагато площі. Або, наприклад, 16 бухгалтерів, які числяться в центральному офісі. Навіщо так багато? Можна зібрати колектив, пояснити тимчасові труднощі й почати економити, щоб зменшувати заборгованість. У заступника завідувача складу 2 заступників. Навіщо? Окрім того, асортимент ліків Полтавафарму” не конкурує з приватними аптеками».

Головуюча комісією Людмила Овчаренко наголосила: потрібно «затягнути паски»: урізати премії працівникам, скоротити посади, які дублюють посадові обов’язки. Вона підкреслила, що треба розповісти колективу про труднощі. Проте Овчаренко не виключає, що частина співробітників звільняться:

«Але той, хто залишиться, буде у виграші. Я впевнена».

В.о. керівника КП «Полтавафарм» Дмитро Майборода розповів, що підприємство веде перемовини з «Приватбанком» та «Укрсіббанк» для кредитування. Проте банки відмовляються співпрацювати навіть на умовах 20-25 відсотків річних, оскільки Полтавська обласна рада (юридичний засновник підприємства) не надає рішення на погодження кредиту. Тобто, для банків немає гарантій.

Дмитро Майборода та Людмила Овчаренко

«Попереднє керівництво довело Полтавафармдо банкрутства. Контрагенти чекають, що ж обласна рада вирішить із КП», – зазначив посадовець.

Він впевнений: якщо забрати в працівників премії та надбавки, то люди почнуть звільнятися:

«Вони просто підуть у комерційні структури. Наразі у нас на підприємстві середня заробітна плата 6 тисяч гривень, цього недостатньо».

Окрім того, навіть якщо залишити працівників без премій та скоротити посади (що вже відбувається), вільних коштів все одно не вистачить на погашення заборгованості. «Полтавафарм» не може розвиватися, адже замість того, щоб закупляти ліки, підприємство постійно обслуговує борг, переконує Дмитро Майборода.

«Скорочення вже відбулося – півтора-два мільйони вільних коштів на рік. Але цього недостатньо. Організаційними методами я сам все не вирішу, нам потрібна фінансова допомога».

У підсумку члени наради домовились, що керівництво «Полтавафарм» продовжуватиме оптимізувати посади (звільняти працівників, залишати тільки тих, хто працює «на повну»), не преміювати робітників аптек, які працюють у «мінус». У свою чергу депутатський корпус облради допоможе КП закупити нове обладнання (комп’ютерну техніку, лічильники тощо), а також сприятиме співпраці районних аптечних пунктів із райдержадміністраціями.

І найголовніше: до наступної наради «Полтавафарм» має надати депутатському корпусу обґрунтований економічний план розвитку для надання кредиту. Тоді депутати облради розглянуть на сесії дозвіл на взяття кредиту. У такому випадку банки зможуть кредитувати КП і воно триматиметься «на плаву». Поки що.

Фото Богдана Проскурова

Loading...