Полтавці б’ють рекорди по забиттю каналізації за день

Скриншот з відео «Полтававодоканалу»
Зранку 18 березня до «Полтававодоканалу» надійшло 75 заявок про забиту каналізацію.
Про прочистку каналізації 18 березня повідомили у «Полтававодоканалі».
За словами комунальників отримана зранку кількість заявок звичайна норма для працівників за тиждень. Бригади активно працюють на викликах у порядку черги, адже не мають можливості одночасно виїхати на 75 місць заторів одночасно.
Через велику кількість запитів усунення заторів може тривати від двох до трьох днів. Також місцевих просять не зливати жир зі сковорідки в раковину, адже він застигає у трубах як цемент та не викидати вологі серветки в унітаз, адже вони не розчиняються і створюють значні пробки.
Нагадаємо, що 9 березня комунальники отримали 81 звернення від полтавців, щодо засмічення каналізаційних мереж, більшість випадків пов’язані з нехтуванням правил використання водопроводом. Половки лідирують у засміченні каналізації у місті.
Найгіршу ситуацію комунальники зафіксували під час виїзду на прочистку водопроводу за адресою вул. Половка, 74. Там, на насосній станції, що перекачує стоки по каналізаційній мережі, фахівці виявили величезне скупчення вологих серветок, залишків жиру та побутового сміття, так званого «монстра». Причиною утворення каналізаційних перепон, зокрема, є те, що на відміну від туалетного паперу, вологі серветки не розчиняються у воді. Потрапляючи в мережу, вони скупчуються між собою, змішуються з жиром, що змивається з кухонь, і перетворюються на міцні пробки. Такі утворення небезпечні тим, що:
- виводять з ладу дороговартісне насосне обладнання;
- стають причиною витоку стоків на поверхню та неприємного запаху;
- паралізують роботу всієї лінії, залишаючи сотні людей без належного водовідведення.
Додамо, що до «Полтававодоканалу» 16 січня звернулися журналісти зі скаргою мешканців вул. Вавілова, 9/26 про те, що з каналізаційного колодязя витікають нечистоти та стоїть неприємний запах. Фахівці відреагували на виклик, відклавши заплановані ремонти у місті.
Раніше ЗМІСТ писав, що протягом 8 та 9 січня комунальники отримали 27 заявок на прочищення каналізації. Причиною такої кількості заяв є утилізація залишків їжі у водопровід.
Комунальники Полтави спостерігають, що у соціальних мережах деякі мешканці міста, зокрема й популярні блогери, публічно демонструють, як викидають залишки новорічних страв прямо в унітаз. Відра салатів, жирна їжа та недоїдки потрапляють у каналізацію «одним натисканням кнопки», створюючи серйозні проблеми для системи.
Нагадаємо, що комунальники знайшли нові знахідки у водопроводі – комп'ютерну клавіатуру. Тоді працівники «Полтававодоканалу» звернулися з проханням викидати ватні палички, вологі серветки та залишки олії у смітник. Часто вони є причиною засмічення каналізаційних труб.