s7ie20jnk1czcywp

Колишній афганець, підполковник запасу, відомий у Полтаві правозахисник Василь Ковальчук отримав днями, 10 серпня, на офіційному заході в клубі в Кончі-Заспі знак народної пошани «Золота зірка» героя українського народу.

Про це повідомили фб-сторінці Полтавської обласної організації Політичної партії «Сила і Честь».

За час бойових дій на Сході йому вдалося визволити 56 полонених з рук представників так званих ЛНР та ДНР.

Українські військові, головнокомандувачі не раз називали його найкращим перемовником з визволення полонених. Також, свого часу на війні в Афганістані Василь Ковальчук з оточення банди 40 осіб виніс на собі важкопораненого майора Власова.

На цю тему, його друг, нинішній директор Полтавського дендропарку Михайло Шлафер, навіть, створив відповідний малюнок.

Малюнок Михайла Шлафера

Крім того Василь Ковальчук кавалер ордену «Червоної зірки», тому це вже друга його зірка тільки золота. Василь Ковальчук говорить, що ніколи не одягав показово свої відзнаки і не буде цього робити, бо хоче щоб за нього говорили його справи. До нагород він відноситься стримано, говорить, що не любить «іконостаси на груді» і додає, що в армії це називають «пісок», який може посипатися за 10, 15 чи 25 років. Адже, за його словами блискучі медалі не завжди вказують на дієвість та розум:

«Ви знаєте, якби на було цієї нагороди, то я б не змінився, я як кидався захищати людей з голими руками і перемагав, так і зараз буду робити це, незалежно від того маю я цю нагороду чи ні. Так, ця нагорода надала мені певне задоволення, що все таки оцінили можливо певні мої старання, бо на отримання мною цієї відзнаки давно і неодноразово подавали запит три організації, але тільки зараз його ухвалили».

Василь Ковальчук розповів, що після того як йому вручили цю відзнаку він сказав, що йому важливіше, щоб втілився і приніс користь його досвід перемовника. Адже він спілкується з офіційними ворогами, з якими колись в житті вони мали спільні важкі роки Афганістану і тому може сісти за будь-який стіл перемовин і переконати, що робив вже не раз.

І на підставі того, що це добре йому вдається Василь Ковальчук наголошує, що має можливість домовитись про визволення та обмін з полону наших хлопців та дівчат. Також, колишній військовий подякував і всім іншим за отримання відзнаки:

«Дякую всім тим, хто допомагав мені визволяти наших хлопців і дівчат з полону. Якби не Ви, не було б цих перемог, цих звільнених воїнів. Низький Вам всім уклін. Це не моя, це наша нагорода. Український Народ – ми сила, яку не перемогти нікому».

Але, щодо ситуації на сьогодні він говорить, що зараз йому не дають можливості вести перемовини, хоча, за його словами, є можливість кожного тижня обмінювати визволяти до 5 наших військовополонених, які знаходяться в Росії та так званих ЛНР та ДНР. З приводу цього питання він тричі особисто спілкувався з нинішнім президентом Володимиром Зеленським і говорить, що бачив і розуміння, і відгук в його очах. Але чому ситуація зараз не просувається, він зрозуміти не може.

А наші захисники України й досі знаходяться в полоні й чекають визволення.

Полтавець отримав  почесне звання «Герой Українського народу»
Loading...