ju380ddkpgrl27fy

27 серпня полтавка прийшла до обласного лабораторного центру, де проводять тести на COVID-19, щоб там їй поставили печатку на «липовій» довідці.

У бланкові було вказано, що жінка зробила тест на коронавірус і він показав негативний результат. Але пояснити медикам, де взяла довідку, вона не змогла. Тому працівники лабораторного центру перевірили документ за допомогою спеціальної бази, що містить інформацію про всі проведені тести. 

Надана полтавкою довідка виявилася підробкою. Про це розповів керівник відділу медицини катастроф Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Володимир Мохначов. 

Тож медики звернулися до поліції. Тепер уже правоохоронці будуть з’ясовувати, як та де жінка отримала цей документ. 

Якщо факт підроблення документу доведуть, жінку можуть зобов'язати сплатити штраф. Суд також може обрати більш жорстке покарання – пів року арешту. Якщо ж встановлять причетність медиків чи інших посадовців, на них чекає більш суворе покарання – вдвічі більший штраф або ж три роки обмеження волі з забороною обіймати певну посаду. Про це сказав речник Нацполіції Полтавщини Юрій Сулаєв.

А Володимир Мохначов розповів, чому, як він вважає, люди намагаються підробляти такі довідки:

«Зазвичай це ті, хто планує виїхати закордон. Але вони не хочуть здавати аналізи та чекати на результати. Підробляють довідки й тоді, коли мають намір зекономити. Адже проведення тестів для виїзду закордон є платним, коштує 900 гривень. Ще одна причина – довідку вимагають у навчальному закладі, але людина не хоче витрачати час».

Це – перша зафіксована на Полтавщині спроба підробити довідку про проходження тесту на COVID-19.

Loading...