Полтавок навчали самооборони та психологічної стійкості

Автор: Наталія Норіцина, 22 грудня, 11:57

Фото: У Полтаві пройшло заняття з самооборони для жінок


21 грудня на базі обласного управління поліції відбулося заняття із самооборони для жінок. У ньому взяли участь 12-ть полтавок, які хочуть навчитись захищати себе та почуватись більш впевнено. Наступного року організатори планують відкрити в Полтаві школу самооборони для жінок.

Практичні заняття з самооборони – це спільний проект Обласного молодіжного центру та ГО «Центр спеціальної підготовки "Скіф"». Основна його мета – навчити полтавок захищати себе в небезпечних ситуаціях. Директор ОМЦ Світлана Громцева говорить, що про необхідність проведення такого заходу заявили самі жінки. У рамках акції «16 днів проти насильства» Обласний молодіжний центр проводив опитування серед молоді, у результаті якого з’ясувалося, що багато дівчат бояться за свою безпеку.

«Ми проводили невеликі флешмоби по університетах міста Полтави і разом з ним робили соціологічні опитування. Одним із пунктів було питання: "Які б теми вас цікавили в ключі гендерного виховання?" Серед відповідей була і самооборона для жінок. А у зв’язку з тим, що зараз темна пора року, небезпека є ще більшою».

На пропозицію навчити полтавок захищати себе відгукнувся керівник «Центру спеціальної підготовки "Скіф"»  Сергій Чепіжний. Чоловік близько 5-ти років працює в Тренінговому центрі Головного управління Національної поліції в Полтавській області та навчає правоохоронців різноманітним технікам і прийомам оборони та самозахисту.

Під час навчання дівчата відпрацювали найпоширеніші прийоми, техніку звільнення від захватів, дізналися про основи особистої безпеки та використання для самозахисту підручних засобів.

Сергій Чепіжний зазначає, що за одне заняття можна вивчити деякі дієві елементи, що допоможуть у певних ситуаціях. Але потрібно відпрацьовувати їх до автоматизму. Також інструктор наголошує, що подолати нападника не підготовленим жінкам дуже важко, тож курси спрямовані, перш за все, на подолання психологічного бар’єру та вироблення вміння швидко реагувати в екстремальних ситуаціях.

«Багато хто панічно реагує на стресові або на позаштатні ситуації. І коли існує така реакція, вони не можуть реагувати адекватно, згадати якісь прийоми, які відпрацьовані до автоматизму».

Під час підготовки та проведення навчання організатори переконалися, що такі заходи є затребуваними серед полтавок. З початку наступного року вони планують відкрити школу самооборони. Кінцева мета проекту – готовність жінок дати відсіч будь-якій агресії як на фізичному, так і на психологічному рівні.

Опублікована: 22 грудня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація