Полтавська ділянка траси Київ-Харків. Чия? Чому? Коли?

Автор: Максим Самойдюк, 12 квітня, 16:38

Фото: Ділянку траси Київ-Харків нарешті почали ремонтувати (фото Олега Журавльова)


Роками міська влада перекладала відповідальність за ремонт траси Київ-Харків на державу. Основні факти про ремонт цієї траси та її нинішній стан – у нашому текстовому й фоторепортажі.

Сьогодні – Всесвітній день авіації і космонавтики, а значить, ми будемо говорити про кратери. Чимало людей, які подорожують з Києва до Харкова (й при цьому не заїжджають до Полтави) – вважають, що ситуація з дорогами в нашому місті – це «перебір» навіть за вітчизняними міркам.

Причиною тому – місцева пам’ятка державного значення, а саме шматок траси Київ-Довжанський, що проходить у межах міста. У всіх, хто приїжджає повз, складається враження, що такі дороги в Полтаві всюди.

Тут варто зауважити, що місцеві мешканці (крім власників СТО) також не асоціюють цю ділянку з чимось приємним.

Чия?

Міста. Роками екс-міський голова Олександр Мамай стверджував, що дорога знаходиться на балансі «Укравтодору». І дійсно, міська рада зверталось перед Євро-2012, аби державні комунальники взяли дорогу собі на баланс. І нібито «Укравтодор» був не проти, але кінцеве рішення за Кабміном. А ось Кабмін згоди на прийняття на баланс ділянки в межах міста не надавав. Таким чином, відповідальність за нинішній стан дороги лежить на міській владі.

Скрін з витягу на запит

Чому?

Гладіолус. Позиція міста хоча й була «мопед не мій», але іноді з вуст міського голови лунали пояснення, що дорогу «розбивають» «фури-гастролери», а тому несправедливо, що ремонтувати її повинно саме місто. Тим паче, що ремонт дуже затратний для бюджету Полтави.

Єдине, що робило місто – це ямковий ремонт. Принаймні один раз у 2017 році.

Область чи держава ж не могли ремонтувати дорогу. Чому? Бо виділяти кошти на ремонт об’єкту, що тобі не належить – злочин (згідно з чинним законодавством).

Коли?

Влітку (рік не вказаний). Як би там не було, але з кінця минулого року на цій ділянці розпочалися ремонтні роботи. Міськрада своїм рішенням дозволила проводити ремонтні роботи на дорозі обласній на умовах співфінансування.

Ремонт проводить ТОВ «Ростдорстрой», яке виграло відповідний тендер від ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області». Орієнтовна вартість робіт становить 142 млн грн. За проектом мають зробити середньо-поточний ремонт. Проект виконувало ТОВ «Інспецпроект» (вартість 21 тис. грн). 

фото

Цікаво, що норми ДБН стосовно середньо-поточного ремонту передбачають зрізання верхнього шару асфальту до 45 мм, у той час, як ми бачимо, зрізали більше.

Тепер до термінів завершення. У коментарі «Полтавщині» директор «Агентства місцевих доріг…» Олексій Басан назвав літо 2019 року. Проте є проблема – підземні колектори КП «Полтававодоканал», через переповнення яких вода розмиває ґрунт.

Сам Олексій Басан на своїй сторінці в Facebook повідомив: восени геологія показувала, що підземні води знаходяться на глибині 3 м, а вже навесні ці води перестали бути підземними.

Тут були проблеми з водою

Ця ділянка ще залишилась без змін

Враховуючи, що вода зміцнює дорожню основу, як борги – економіку, то обласна влада почала шукати виходи з ситуації. На допомогу прийшла столиця. Спеціалісти з ДП «ДерждорНДІ» (Київ) внесли свої рекомендації до початкового проекту, після чого орієнтовна вартість робіт збільшилася на 40% (не тому, що дорогі рекомендації, а через збільшення об’єму робіт). Тобто, тепер ремонт може обійтись місту та області у 200 млн грн.

Будівельна техніка

А що «Укравтодор»?

Давно будує об’їзну дорогу. Першу чергу об’їзної дороги (Супрунівка-Розсошенці) планують здати, знову ж таки, в цьому році. Проект фінансує Світовий банк, і його вартість становить 73,5 млн доларів. Роботи виконує турецька компанія «Onur».

Зокрема доживає останні дні розв’язка поблизу села Супрунівка, яку незабаром демонтують.

В'їзд на розв'язку перекритий

Зараз міст виглядає так

Тобто, вже цього року місто може все-таки втратити свою «пам’ятку» (родзинку) й натомість отримати дві якісні дороги. Сподіваємося, вони будуть такими не лише на папері й служитимуть не лише кілька років. А жителі країни, які проїжджають повз Полтаву, перестануть асоціювати наше місто з нашим маленьким «космічним об’єктом».

Фото Олега Журавльова

Опублікована: 12 квітня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація