Полтавська РДА планує через фіктивний тендер замовити овочі за двічі дорожчою ціною

Автор: Максим Самойдюк, 15 травня, 16:02

Фото: Полтавська РДА моде переплатити за продукти харчування для шкіл району (Джерело Poltava.365)


На тендері щодо забезпечення продуктами шкіл Полтавського району переміг підприємець з пропозицією двічі дорожчою ніж на сусідньому тендері з ідентичними продуктами.

Це історія про два тендери, які провели майже одночасно, з одними учасниками, в одному регіоні на закупівлю майже одного й того самого товару. Різниця в обох випадках лише у вартості товару.

Тендер 1

17 квітня Миргородський санаторій «Слава» оголосив тендер на закупівлю овочів та фруктів. Орієнтовна сума 476 тис. 900 грн. Торги розіграли ФОП Володимир Сергієнко та ФОП Вікторія Пономаренко. Чому розіграли? Тому що остання навіть не подала мат-тех документацію: ні перелік товарів, нічого. Лише сканкопію паспорту та витяг з ЄДР. Тобто, її б пропозицію у будь-якому разі відхилили, вона просто «постояла» поруч, аби тендер відбувся.

Звичайно, що підприємці не конкурували й переміг Володимир Сергієнко, який запропонував на 5 тис. грн менше, ніж очікував заплатити санаторій (й запропонувала Вікторія Пономаренко). Договір з ним уклали 15 травня. Серед усіх продуктів, що має поставити підприємець в оздоровчий заклад нас цікавить чотири.

Скріншот з пропозиції

А саме: капуста (16 грн/кг), морква (6.90 грн/кг), огірки (15.70 грн/кг) та апельсини (21.8 грн/кг). Запам’ятали.

Тендер 2

22 квітня (через 5 днів після Миргороду) свій тендер щодо закупівлі овочів та фруктів для шкіл оголосила Полтавська райдержадміністрація. Орієнтована сума 84 тис. 800 грн. На тендері ті ж самі учасники. Вікторія Пономаренко знову не надає основні документи й пропонує максимально дозволену суму.

Перемога на торгах дістається Володимиру Сергієнку, що запропонував на 1,5 тис. грн дешевше.

Скріншот з тендерної пропозиції для РДА

Отже:

  • капуста – 34 грн/кг (на 18 грн дорожче);
  • морква – 22 грн/кг (на 15 грн дорожче);
  • апельсини – 24,96 грн/кг (на 3,15 грн дорожче);
  • огірки – 29 грн/кг (на 13,3 грн дорожче);

Тобто, огірки й капуста у два рази дорожче, морква у три. Апельсини не суттєво. Миргород не купляв бананів, але якщо зайти в супермаркет, то там:

Ціна в одному з магазинів міста

Тобто, ціна на 7,5 грн менше, ніж оптова поставка до шкіл РДА. Черешні можна знайти у мережі за ціною 30-35 грн/кг.

Таким чином, якби ФОП Володимир Сергієнко поставлятиме продукти за ціною, яку він виставив Миргороду, то РДА зекономило 17 тис. 315 грн. Додаємо ціну бананів (якби ціна була ідентичною ціні супермаркетів), то це ще 5 тис. 250 грн економії. Тобто, без врахування можливої націнки черешень, то в сумі 22 тис. 565 грн переплати (+-) зараз може здійснити райдержадміністрація.

Нагадаємо, що у 2017 році міське управління освіти намагалось замовити 110 тон картоплі у ФОП Сергієнко за ціною вдвічі вище ринкової. Проте у результаті торги скасували. Сподіваємось, що і ця історія буде з хепі-ендом для коштів платників податків, адже договір ще не укладено.

Опублікована: 15 травня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація