Тролейбус у Полтаві
Тролейбус у Полтаві

Ілюстративне фото

У 2023 році Полтавська громада планує витратити понад 180 млн грн на підтримку «Полтаваелектроавтотрансу» та виплату кредиту за отримані тролейбуси.

Про це відомо з проєкту бюджету Полтави на 2023 рік.

Єдиний комунальним перевізником у місті є «Полтаваелектроавтотранс». Згідно з окремим проєктом рішення «Про внесення змін до Програми розвитку  міського електротранспорту на 2021-2023 роки», на електротранспорт  планують направити 138 млн грн. Сюди врахували витрати на виплату заробітної плати працівників, оплату електроенергії, закупівлю дизпалива та бензину. Ще 53 млн грн витратять на відшкодування кредиту, за який придбали тролейбуси у попередні роки.

На оновлення тролейбусної інфраструктури у цьому році планують закласти 11,2 млн грн. У межах програми планують оновити контактну мережу, придбати лабораторію та генератор на 200 кВт.

Також відомо, що у 2023 році на будівництво тролейбусної лінії в мікрорайоні «Огнівка» коштів не виділяють. Нині ця програма та видатки у бюджеті перебувають на рівні планів. 

Через відключення світла сфера міського транспорту постраждала одна з перших, адже тролейбуси не могли курсувати містом без електроенергії. Через відносну стабілізації роботи сума, закладена цьогоріч, майже не відрізняється від минулорічної. Перші обмеження роботи тролейбусів запровадили 10 жовтня внаслідок російських обстрілів енергетичної інфраструктури України.  Про вплив дефіциту електроенергії на сферу міського транспорту та підсумки першого місяця роботи з обмеженнями можна прочитати за посиланням.

Loading...