Попит є, але парку немає. У Полтаві презентували дослідження території зеленої зони на Леваді

Автор: Анастасія Добряк, 8 травня, 09:41

Фото: У Полтаві презентували дослідження території зеленої зони на Леваді


У вівторок, 7 травня, в приміщенні Подільської районної ради розповіли про конкурс ідей на визначення кращої концепції облаштування Прирічкового парку.

Презентація технічного завдання щодо проведення конкурсу на розвиток Прирічкового парку стала наступним пунктом після відкритої зустрічі в міськвиконкомі, що відбулася 17 квітня. Як розповів головний фахівець Інституту розвитку міста Роман Черкун, аналіз території та проведення досліджень Прирічкового парку почали ще в минулому році.

Роман Черкун

Дослідження, що є технічним завданням для програми та умов ландшафтного конкурсу, показали, що серед ключових проблем і загроз є наступні:

  • недостатній рівень очищення стічних вод і потрапляння міської системи ливневої каналізації в річку;
  • наявність приватних територій з парканами, що обмежують доступ до водного об’єкту для користування (деякі території надані в оренду на 50 років);
  • занедбаний стан водного та зеленого фонду (захаращеність і засміченість);
  • відсутність якісно організованої мережі пішохідних і велосипедних маршрутів;
  • гідрогеологічний стан (дослідження зразків води показали, що купатися в річці не можна).

У Полтаві презентували дослідження території зеленої зони на Леваді

Він додав, що також було проведено опитування серед полтавців, яке стосувалося необхідності облаштування парку:

«Ми опитали 200 респондентів, і 95% із них вважає, що Полтаві потрібна набережна, а 55% переконані, що вона має бути природньою, а не дерев’яною чи кам’яною. Також точиться суперечка щодо визначення меж парку, – тобто чи це має бути один берег річки, чи і ліва, і права сторони».

Голова ГО «Нова Полтава» Юлія Городчаніна зауважила, що опитування такої кількості респондентів не є репрезентативним, а значить, не відображає дійсність. На її думку, для Полтави ця кількість має бути не менше 2 тисяч чоловік.

Юлія Городчаніна

Роман Чекуров зауважив, що серед переваг Прирічкового парку визначили попит містян на відпочинок у Прирічковому парку, які активно його відвідують, та розвинуту транспортну лінії. Це спричинено наявністю зупинок громадського транспорту вздовж лінії парку та розташування Південного залізничного та автовокзалів у цьому районі.

Олександр Глазов

Як зазначив депутат міської ради Олександр Глазов, метою конкурсу є визначення найкращих концепцій розвитку прибережної території та пошук нових ландшафтних рішень. Він розповів, що технічне завдання показало складності в благоустрої Прирічкового парку. Наступними кроком буде засідання депутатської комісії, і оголошення конкурсу, але дат немає:

«Моє завдання було презентувати технічне завдання і наші напрацювання. І ми це зробили, а далі – конкурс. Мешканці міста висловили думку про те, яким вони бачать цю зелену зону. Залишилося лише депутатській комісії визначитися з територією, яка буде розглядатися для конкурсу. Планувався міжнародний конкурс, але поки ще визначаємося».

Проблемою в благоустрої Прирічкового парку є велика кількість комінікацій, що прокладені на території зеленої зони. Це ускладнює проведення ландшафтних робіт і фактично унеможливлює певні архітектурні рішення. Учасники майбутнього конкурсу матимуть враховувати різні нюанси у облаштуванні території.

Інженерні мережі

Результати конкурсу мають показати нове бачення цієї зеленої зони, як цілісний парк. Як повідомила Юлія Городчаніна, на сьогодні вже встановлені сміттєві баки вздовж лінії парку, про що говорили на попередній зустрічі.

Нагадаємо, що цієї неділі, 12 травня, в Прирічковому парку відбудеться прибирання.

Фото Анастасії Добряк

Опублікована: 8 травня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація