Порушення військового обліку на Полтавщині: ТЦК відкрили понад тисячу проваджень

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Джерело – Вінницький ТЦК та СП

Понад 28 тисяч проваджень за порушення правил військового обліку відкрили в Україні цьогоріч.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки на Полтавщині відкрили 1 тис. 300 проваджень щодо людей, які порушили військовий облік та його правила. Про це 25 червня повідомили в «Опендатаботі».

Військовий облік: де штрафували цьогоріч
Військовий облік: де штрафували цьогоріч Джерело – «Опендатабот»

Загалом, ТЦК в Україні від початку року відкрили 28 тис. 212 проваджень. Щомісяця відкривали у середньому по 4 тис. 700 нових проваджень. Рекордним став квітень 2025 року, коли ТЦК підготували 5 тис. 682 штрафи.

Майже всі провадження стосуються чоловіків, а на жінок відкрили лише 46 проваджень. Найчастіше ТЦК штрафують чоловіків віком від 25 до 45 років.

Лідером за кількістю штрафів стали Київ, де відкрили 3 тис. 835 проваджень з початку року та Дніпропетровська область з 2 тис. 984 штрафами. Усього дев’ять регіонів мають більше тисячі справ.

ЗМІСТ писав, що поліції Полтавщини доручили затримати 600 порушників військового обліку. Йдеться про затримання 100 військовозобов’язаних у Полтаві та 500 – у Кременчуцькому районі.

Нагадаємо, що в чотирьох районах області мають облаштувати мобільні блокпости. До їхньої роботи залучать працівників ТЦК та СП, поліцію, військової служби правопорядку та СБУ. 

На кожному блокпості чергуватимуть:

  • шість працівників поліції;
  • чотири військовослужбовці ТЦК та СП;
  • працівник зонального відділу Військової служби правопорядку;
  • працівник СБУ.

У бюджетах територіальних громад закладуть кошти для закупівлі та встановлення систем відеоспостереження на Полтавщині. Надалі їх інтегрують до системи «Безпечна Полтавщина» із зазначенням населених пунктів, у яких планують запровадити блокпости.  

ЗМІСТ писав, що проблеми з військовим обліком працівників виявили на 15 підприємствах Полтавщини.