N3ToOq4lGbarxTkM

За словами депутата Щербанівської сільради Максима Брехнича, у разі прийняття позитивного рішення щодо розміщення сміттєпереробного комплексу на території громади люди готові перекривати дорогу і жити в наметах, щоб не допустити його будівництва.

Пригадаємо, на початку січня в Полтавській ОДА відбулася нарада, на якій вивчали можливість будівництва заводу з утилізації та рециклювання органічних, твердих побутових і промислових відходів у Полтавському районі. Серед запропонованих варіантів розташування підприємства: територія поблизу Макухівського сміттєзвалища, Щербанівська або Терешківська ОТГ. Голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик запевняв, що їхня громада не буде проти заводу закритого типу, але стовідсотково не допустить появи полігону чи сміттєзвалища.

Раніше голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький пояснював, що будівництво сміттєпереробного заводу не можуть розпочати саме через спротив громади.

Таким чином 20 грудня на 29-й сесії Полтавської облради депутати зняли з порядку денного питання «Про внесення змін до Схеми планування території Полтавської області в частині розміщення підприємства переробної промисловості з утилізації та рециклювання органічних, твердих побутових та промислових відходів у Полтавської області». Проєктом планувалося розміщення сміттєпереробного заводу на території Щербанівської ОТГ.

На переконання Максима Брехнича, розглядати місце для будівництва сміттєпереробного заводу у густонаселеній громаді, яка постійно розбудовується – нелогічно:

«Справа навіть не в тому, що обговорюється можливість будівництва. По-перше, проєкт рішення вже був винесений на розгляд обласної ради, а на місцевому рівні не було ні громадських обговорень, ні депутатських комісій. Це – одноосібна ініціатива чинного голови ОТГ Ігоря Процика. Головна архітекторка області Ірина Особік говорила, що наш голова ще минулої весни запевняв, що розв'язувати це питання з громадою. Насправді ж ніяких обговорень і переконань не було. І це, мабуть, найбільше викликало обурення громади».

Максим Брехнич (фото - poltava.to)

Максим Брехнич припустив, що якби громаді у формі презентації пояснили, що являє собою сміттєпереробний завод, навіщо сміття переробляти і що це нормальна європейська практика – перемовини хоч і все одно б йшли складно, проте окремі депутати допомагали б проводити інформаційну кампанію. Однак, переконує Брехнич, тепер люди не вірять жодному слову чиновників:

«Громада хвилюється, що це буде друга Макухівка. Нещодавно я відвіз Синєгубову, Біленькому та голові ОТГ оперативно зібрані 110 підписів людей. Збираючи їх я підсумував, що люди не довірять подібним державним проєктам. Адже президенти й склад місцевих рад змінюються, немає впевненості. Люди готові перекривати дорогу, жити в наметах і робити все, щоб не допустити будівництва такого об’єкту».

На думку депутата, у Щербанівській ОТГ і так досить об’єктів, на які людям довелося погодитися: військовий комплекс, об’їзна дорога. Брехнич порадив обласній владі не витрачати час і шукати нову територію під будівництво сміттєпереробного заводу.

У свою чергу голова Щербанівської громади Ігор Процик запевнив, що на території ОТГ не буде сміттєзвалища.

«Ідеальне місце – Макухівка. Ми не хотіли б, щоб нас втягували в політичний піар і шантаж. Плануємо круглий стіл на середу – і все вияснимо. Моя позиція чітка: жоден подібний завод на нашій території без громадських обговорень бути не може. Давайте розберемося, що саме хоче Полтава. Поки що пропозицій ми не почули. Я наголошую, що бачення обласної влади було донесено на сесії Щербанівської сільради. Те, що депутати не ходять на засідання, – їхні проблеми. Під час сесії показували фотографії цього проєкту... І давайте щиро зізнаємося: хто що хоче? Є Макухівка. Терешки зацікавлені. А у нас немає перспектив. При цьому деякі депутати не хочуть розбиратися в питаннях екології та у чому особливість заводу із утилізації та рециклювання відходів».

Ігор Процик (фото - poltava.to)

Зі свого боку заступник директора департаменту  архітектури Ірина Особік. запевняла, що проєкт передбачає екологічно чистий, закритий об’єкт, який сортуватиме та утилізуватиме сміття, в тому числі, яке перевозитиме населення з приватного сектору. На реалізацію проєкту залучатимуться кошти європейських банків, тому Макухівку-2 полтавцям ніхто не дозолить збудувати. Безпосереднє будівництво відбуватиметься протягом 2-3 років, перед цим потрібно виготовити проєктно-кошторисну документацію, затвердити детальний план території, пройти усі експертизи та дозволи, обов’язково провести громадські слухання, внести зміни до Схеми області. На повну реалізацію піде 5-6 років. При цьому бюджет проєкту може скласти понад 100 млн євро, повідомляла «Полтавщина»,

Нагадаємо, У 2018 році обласна рада розглядала можливість розміщення сміттєпереробного заводу на території Терешківської ОТГ, поблизу із населеними пунктами Кашубівка та Минівка. Однак тоді місцева громада виступила категорично проти такого рішення. Завод мав би обслуговувати полтавський субрегіон – Полтавський, Новосанжарський, Карлівський, Машівський, Чутівський райони області та місто Полтава.

Loading...