Притулок для тварин у Полтаві почнуть із стерилізаційного центру, майданчик для вигулу собак з'явиться вже в березні

Автор: Вікторія Баберя, 8 січня, 18:10

Будівництво притулку зі стерилізаційним центром для безпритульних тварин на 250 місць передбачає кілька черг.

Про це повідомила голова наглядової ради ПОБО «Центру захисту живої природи «Юний європеєць», депутатка міської ради Майя Матвеєва.

Притулок спорудять за адресою вул. Заводська, 1д на загальній території земельної ділянки площею 1 га. ЗМІСТ ще влітку показував, який вигляд матиме сучасний стерилізаційний центр відповідно до пілотного проекту ФОП Юрія Олійника.

«Ми попросили проектантів, щоб вони розділили проект на дві-три черги. У грудні вже надали кошторис, проте потрібно було розділити його на кілька частин та, по можливості, зменшити витрати», – пояснила Майя Матвеєва.

Серед першочергових задач, які після затвердження проекту виконуватиме підрядник, є:

  • спорудження будівлі стерилізаційного центру, де можна буде проводити стерилізацію та лікувати тварин;
  • встановлення вольєрів для первинної перетримки (на 31 ос. до та на 31 ос. після операції.

Надалі заплановані допоміжні будівлі, споруди санітарного призначення, які потрібні для функціонування притулку.

Щодо коштів, необхідних для будівництва притулку зі стерилізаційним центром, то проектанти остаточну суму не називають. Мотивують це тим, що необхідно зробити ще деякі підрахунки. Та все ж обіцяють сформувати бюджет найближчим часом.

Як приклад, депутатка міськради наводить будівництво подібного стерилізаційного центру в Чернівцях у 2004 році. Враховуючи зарплату працівників, тоді це коштувало близько 8-9 млн грн. У Полтаві ж спорудження такого центру в 2019 році понесе за собою ще більше витрат.

«Наразі потрібно вирішувати питання із фінансуванням: звертатися до благодійних фондів, закордонних організацій, міської та обласної влади. Адже це спільна справа», – зазначила Майя Матвеєва.

Що стосується запланованих майданчиків для вигулу тварин і місті, то голова «Юного європейця» додала, що його будівництво першого розпочнуть навесні:

«Напередодні холодів підрядники могли розпочинати роботи. Проте, у зв’язку з морозом, їх довелося відкласти. Як тільки у березні розтане сніг, то одразу розпочнуть облаштування».

Нагадаємо, перший у Полтаві майданчик для вигулу тварин з’явиться в авіамістечку. ЗМІСТ вже показував, який вигляд він матиме. Загалом же, заплановано побудувати чотири майданчика. Окрім вищезазначеного, території для вигулу тварин облаштують у парку Воїнів-афганців, Сонячному та Павленківському парках.

Опублікована: 8 січня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація