Профільна комісія облради підтримала передачу «Полтаватеплоенерго» та «Полтававодоканалу» до комунальної власності міста

Автор: Вікторія Баберя, 12 липня, 18:02

Фото: Профільна комісія облради підтримала передачу «Полтаватеплоенерго» та «Полтававодоканалу» до комунальної власності міста (фото - kiev.sq.com.ua)


У результаті засідання постійної комісії Полтавської облради з питань житлово-комунального господарства, яке відбулося 11 липня, облдержадміністрації рекомендовано звернутися з клопотанням до органів місцевого самоврядування щодо прийняття у комунальну власність двох підприємств.

Серед усього іншого, розглянули звернення депутатів обласної ради Ігоря Горжія та Валерія Прядка про передачу до комунальної власності територіальної громади міста Полтави ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» та КП Полтавської обласної ради «Полтававодоканал». Про це повідомляє прес-служба установи.

Зауважимо, передача даних КП місту, дозволить зменшити тарифи для населення, залучити зовнішніх кредиторів та у разі чого нести персональну політичну відповідальність за кризу підприємств.

Додамо, раніше заступник міського голови Полтави з питань ЖКГ Олексій Чепурко, наголошував, що ані міського, ані обласного бюджету не вистачить для повноцінного обслуговування підприємств. Тому єдиний можливий варіант – залучення зовнішніх кредиторів, наприклад, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). Але, як зауважив Чепурко, банки відмовляються надавати кредити цим КП, оскільки не розуміють, як вони можуть перебувати у власності облради, коли обслуговують місто.

Нагадаємо, складність ситуації з «Полтававодоканалом» і «Полтаватеплоенерго» полягає в тому, що підприємства більше ніж на 90% обслуговують потреби Полтави, але перебувають на балансі області. Тому, коли заходить питання про виділення коштів на ремонт, наприклад, колекторів, міська влада «киває» на обласну й навпаки. Здебільшого сходяться на позиції співфінансування – 50/50.

У червні депутати Полтавської міськради вирішили звернутися до Полтавської облради з проханням передати комунальні підприємства «Полтававодоканал» та «Полтаватеплоенерго». Як бачимо, так і сталося. Надалі питання мають винести на сесію обласної ради і затвердити.

Опублікована: 12 липня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація