1793827673_0_0_3069_1727_1920x0_80_0_0_2e6d32c681a2bd65e30b95f5fe8af3a1

21-річний марокканець Саадун Брагім боронив Маріуполь. Так званий суд самопроголошеної «Донецької народної республіки» визнав його та двох британців винними у спробі захоплення влади в «ДНР». Також він нібито проходив навчання з метою здійснення терористичної діяльності.

Про це пише BBC.Україна 9 червня.

Під час допиту Саадун Брагім  сказав «днрівцям», що не зміг знайти у Марокко роботу й через це у 2019 році переїхав до України. Сім'я допомогла йому купити квиток до Полтави за 100 доларів.

«Захисник» марокканця Дмітрій Єршов розповів пропагандистському медіа, що протягом року на курсах в Полтаві Саадун вивчав російську мову й після цього вступив до Київського політехнічного інституту на факультет авіаційних та космічних систем. Хлопець не закінчив його й у 2021 році підписав трирічний контракт і пішов служити разом з британцем Ейденом Асліном, з яким познайомився у соцмережах.

«З 21-річним марокканцем Саадуном спілкувалися до п’ятої ранку. Він бербер і в нього хороша російська мова, хоча слідчі надали йому французького перекладача. Марокканець любить сало і класно матюкається російською. Він розповів, що навчився цього у гуртожитку, коли проходив мовні курси у Полтаві», – каже Єршов.

У Донецьку, який контролюють сепаратисти, винесли смертний вирок Шону Піннеру, Ейдену Асліну та Саадуну Брагіму. Вони боронили Маріуполь від російських окупантів. Наприкінці травня військовослужбовці вийшли з «Азовсталі», а потім псевдосуд виніс їм вироки. Суд відбувся швидко й в закритому режимі.

Україна назвала цей судовий процес «нікчемним» та повідомила, що зробить усе, аби звільнити полонених.

Loading...