9gkVdUpbmAzi8Qli
9gkVdUpbmAzi8Qli

teenager under arrest lisice hapsenje ilustracija thinkstock

У 2017 році прокуратура Полтавської області направила до суду 155 обвинувальних актів щодо неповнолітніх. Обвинувачі також забезпечили процесуальне керівництво в понад  250-ти кримінальних провадженнях, у яких надали 65 вказівок – повідомляє прес-служба прокуратури області. «Ситуація змінюється. Поступово ми переорієнтовуємо свою діяльність з репресивного на відновний характер відповідальності підлітків», – говорить начальниця відділу ювенальної юстиції прокуратури […]

У 2017 році прокуратура Полтавської області направила до суду 155 обвинувальних актів щодо неповнолітніх. Обвинувачі також забезпечили процесуальне керівництво в понад  250-ти кримінальних провадженнях, у яких надали 65 вказівок – повідомляє прес-служба прокуратури області.

«Ситуація змінюється. Поступово ми переорієнтовуємо свою діяльність з репресивного на відновний характер відповідальності підлітків», – говорить начальниця відділу ювенальної юстиції прокуратури області Аліна Букало.       

За її словами, до суду направили 155 обвинувальних актів, з них 18 – з угодами про примирення та визнання винуватості, а 9 – клопотання про звільнення підлітків від кримінальної відповідальності.

У прокуратурі зазначають, що широке застосування запобіжних заходів, альтернативних ув’язненню (домашній арешт, особисте зобов’язання), призводить до того,що в слідчому ізоляторі утримують удвічі менше неповнолітніх.

Фіксують також тенденцію до зниження злочинності серед неповнолітніх у 2017 році порівняно з 2016-м – на 17%.

Також за порушення прав дітей, котрі перебували у ізоляторах, колоніях тощо, 28 службовців органів поліції та пробації притягнуто до дисциплінарної відповідальності внаслідок 36 документів реагування прокуратури.

З питань охорони дитинства впродовж 2017 року прокурори пред’явили 17 позовів на загальну суму понад 5 млн. грн.

Вони здебільшого стосувалися:

  • безпідставної передачі в оренду закладів освіти;
  • неправомірного розпорядження та використання земель навчальних закладів;
  • бездіяльності органів місцевого самоврядування при постановці на соціальний квартирний облік дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • прийняття протиправних рішень при передачі в оренду майна навчальних закладів тощо.

Довідка

Ювенальна юстиція (лат. juvenālis — юнацький; лат. Jūstitia — правосуддя) — правова система щодо захисту прав дітей, включає в себе установи і організації, що здійснюють правосуддя у справах про правопорушення, скоєні неповнолітніми.

Loading...