Роль журналістів у виборчому процесі: у Полтаві відбулася прес-кава з питань виборчої реформи

Автор: Наталія Норіцина, 13 жовтня, 18:16

Фото: Полтавські журналісти спілкувалися з екпертами щодо виборчої реформи


Представники громадської організації «Центр UA» у неформальній обстановці обговорили з полтавськими журналістами реформу виборчого законодавства, а також роль представників ЗМІ в комунікації щодо змін у країні.

Експерти Громадської організації «Центр UA» переконані, що без нового виборчого законодавства ефективні демократичні зміни в Україні неможливі. На їхню думку, нове виборче законодавство зможе вирішити проблему підкупу виборців, зменшити хаос у регулюванні політичної реклами, зловживання при визначенні меж виборчих округів та непрозоре фінансування партій. Забезпечити рівний доступ до політики на наступних парламентських виборах може пропорційна виборча система з відкритими регіональними списками.

Впровадження такої виборчої системи голова і співзасновник «Центру UA» Олег Рибачук називає першочерговим завданням своєї команди:

«Ключову ми мету собі поставили: змусити – напевно, вперше в незалежній Україні – провести вибори не так, як це зручно тим, хто при владі. Що це означає? Що вибори мають проводитися виключно на партійній основі і з відкритими списками, коли громадяни визначають, хто перший, хто другий чи хто десятий, а не партійне керівництво, яке зараз продає місця у списках».

Проте Верховна Рада не поспішає приймати відповідне рішення. Експерти «Центру UA» вирішили залучити громадськість до вирішення цього питання. Олег Рибачук наголосив, що зміни можливі лише тоді, коли українці цього прагнуть. Власне, так і виникла ідея туру. І неформальні зустрічі з журналістами – традиційна його складова. Адже останнім належить важлива роль у донесенні інформації щодо формування державної політики та змісту реформ до звичайних людей.

Важливим є і те, що кандидати в депутати напередодні виборів починають активно користуватися ресурсом засобів масової інформації. І варто виробити політику, яка б збалансувала доступ до медіа.

Також учасники туру анонсували Всеукраїнськe акції з вимогою проведення Великої політичної реформи, яка одночасно проходитиме у столиці під стінами Верховної Ради України та усіх обласних центрах України. Початок акції - 17 жовтня о 9.30 ранку. У Полтаві вона відбуватиметься на площі перед обласною державною адміністрацією.

Опублікована: 13 жовтня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація