Розробка застосунку Poltava Smart City: що чекає полтавців у версії 1.0

Автор: Богдан Проскуров, 9 жовтня, 12:04

Фото: Розробка застосунку Poltava Smart City: що чекає полтавців у версії 1.0


У вівторок, 8 жовтня, у стінах Полтавської міської ради відбулося третє засідання робочої групи, щодо інформаційної платформи Poltava Smart City.

На зібранні перейшли до обговорення пропозицій щодо концепції додатку та проробили дорожню карту реалізації проєкту. Найбільше уваги присутні члени робочої групи та ініціативні полтавці зосередили на розширенні функціоналу системи Poltava Smart City.

Виділити окремо пункт Е-демократія, куди увійдуть звернення, опитування, петиції тощо. Додати розділ з громадськими організаціями міста, ОСББ, та іншими структурами, пов'язаними з громадським середовищем у місті.

Окремо для туристичної привабливості міста запропонували додати розділ Е-музеї, надати можливість у музеях безготівкової оплати та наповнити туристичний портал інформацію про об'єкти для відвідування.

У сфері комунального господарства запропонували розробити відкриту карту комунального майна (нерухомості) міста, яка стане складовою інвестиційного паспорта. Також були пропозиції створити Smart зупинки, які матимуть утеплення взимку, охолодження влітку, можливість зарядки гаджетів, використання сонячних панелей. Крім того, розробити сервісу адресної персоналізованої інформації, реалізованого у мобільному додатку на платформах Ios, Android, в месенджерах.

Едуард Волков

Щодо екологічної сфери прозвучало наступне: створити карту пунктів приймання вторсировини, розклад руху екобусу, розробити карту муніципальних дахів та дахів ОСББ для здачі в оренду під сонячні електростанції, карту зелених зон Полтави, моніторинг якості повітря, карту зарядних станцій для електромобілів. А також систему сповіщення про погодні явища у місті: снігопади, повені, сильну спеку, зливи тощо.

Спробують зробити застосунок не лише інформативним, а й цікавим, зокрема, для молоді. Для них запропонували розширити наповнення розділу «Освіта», який поки охоплює дитячі садочки та школи і зовсім не відноситься до студентства, молодих фахівців та тих хто бажає подальшого розвитку. Щоб усунути цей недолік пропонують додати розділи курси, майстер-класи, тренінги.

Торкнутися в додатку хочуть і сфери послуг. Зокрема, об'єктів роздрібної торгівлі  з деталізацією за видами товарів, відгуками споживачів, міським рейтингом якості обслуговування та сервісом. Онлайн карти інвестиційної привабливості районів та підрайонів Полтави з точки зору наявності потенційних споживачів та пропозицій мешканців щодо відсутності окремих товарів чи послуг. Деталізоване картування в межах міста об'єктів малого і середнього бізнесу у сфері послуг з деталізацією по видах, відгуками споживачів, міським рейтингом якості обслуговування та сервісом. Інформаційний ресурс об'єктів виставково-демонстраційного характеру (конференц-зали, виставкові зали, відкриті майданчики для заходів з промоції тощо) з відкритою інформацією щодо їх завантаженості.

На засіданні робочої групи

Основним прикладом для наслідування для полтавської робочої групи є Київ, говорить начальник відділу оперативного реагування Сергій Зубань:

«Минулого тижня мені вдалося відвідати місто Київ, де відбувався форум «Київ Smart City-2019». Я ознайомився з їх системою. Те, що я побачив там, то дуже сподіваюся багато сервісів зможемо додати до концепції й пізніше втілити в життя. Наприклад, я ознайомився там з електронним застосунком, яким користуються кияни. Навіть у їхньому застосунку ще не всі функції працюють. Сподіваюся, після затвердження нашої концепції ми впровадимо версію 1.0. Впевнений, у цьому немає нічого складного, найголовніше розробити електронний застосунок».

А під час розгляду чорнового варіанту концепції присутні аналізували функціонал Poltava Smart City у версії 1.0, 2.0, 3.0. Заплановано, що в перший варіант увійдуть такі розділи:

  • «Кабінет полтавця»;
  • «Карта проблем міста»;
  • «Транспортна система (GPS)»;
  • «Новини та події»;
  • «Електронні петиції»;
  • «Опитування»;
  • «Довідник туриста»;
  • «Сповіщення»;
  • «Звернення до влади».

Поступово екосистема Poltava Smart City доповнюватиметься можливостями й сервісами, закладеними у версії 2.0, 3.0 та наступних версіях.

«Завдання концепції – зробити Полтаву комфортнішою та ефективнішою. Це і про надання різноманітних послуг населенню, це і про комунікацію із владою, це і про творення свого міста через прозорість. Полтавці зможуть впливати і вирішувати чимало питань за допомогою смартфону. Зараз вже опрацьовано подібний досвід інших українських міст та міст-лідерів у впровадженні Smart-систем, враховані уроки. І концепція для Полтави – на фінальному етапі. Заслухали сьогодні близько 10 пропозицій, протягом двох тижнів внесемо остаточні правки та публічно презентуємо дорожню карту проєкту», – розповів Андрій Руденко, проєктний менеджер Poltava Smart City.

Андрій Руденко

Уже на наступному засіданні, яке відбудеться 25 жовтня, члени робочої груби будуть фіналізувати, візуалізувати та допрацьовувати остаточні свої пропозиції та зауваження до концепції Poltava Smart City, які презентуватимуть міській владі.

Фото Богдана Проскурова

Опублікована: 9 жовтня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація