7ESTQGFVE9k22uVP

Слідчі СБУ підозрюють, що вартість та обсяг робіт, зазначених у актах приймання виконаних робіт, не відповідає фактичним.

Октябрський районний суд Полтави розглядає справу щодо зловживань працівниками Департаменту будівництва, МіА та ЖКГ Полтавської облдержадміністрації під час реконструкції аеропорту.

Щоб підтвердити підозру, правоохоронці замовили експертизу в фахівців Полтавського відділення Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса. Вони проведуть комплексну судову будівельно-технічну та економічну експертизу.

Та виявилося, що для такого дослідження експертам необхідні зразки. Отримати їх можна тільки здійснивши часткове руйнування елементів конструкцій та оздоблення будівлі аеропорту. А для цього – треба спочатку потрапити всередину. Щоб отримати таку можливість слідчі СБУ подали клопотання до суду. І суд його підтримав.

Коли будуть відомі результати експертизи наразі невідомо. Натомість зрозуміло, чому СБУ почала вести цю справу.

Як повідомляв ЗМІСТ раніше, Департамент оголосив про проведення відкритих торгів на капремонт існуючої будівлі аеровокзалу ПОКП «Аеропорт-Полтава» з улаштуванням міжнародного пункту пропуску 7 березня 2018 року. Згодом, 26 березня, відбувся редукціон, переможцем якого визнали фірму «БК «Центр-Буд». Як наслідок, уклали договір підряду на 25,6 млн грн.

Наступні 5 місяців фірма-будівельник проводила зазначені у договорі роботи, які директор фірми «БК «Центр-Буд» включив до довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат, а також актів приймання виконаних будівельних робіт. Ці акти були прийняті інженером технічного нагляду Департаменту. Цікаво, що згідно з прийнятими актами загальна вартість робіт склала лише 22,8 млн грн.

У серпні 2018 року між будівельною фірмою і чиновниками було укладено ще один договір. Він стосувався виконання додаткових робіт, які не зазначали в початковому проекті. Сума додаткового договору склала 12,3 млн грн. Хоча згідно з актами виконаних робіт, фірма попросила в ОДА лише 10,5 млн грн.

Крім зазначених актів, виявили також акти на закриття прихованих робіт (такі, що приховані іншими роботами). Саме проведення чи відсутність таких робіт і вирішили перевірити працівники СБУ. За їх підрахунками – з бюджету могли «витягти» 3,3 млн грн.

Зазначимо, що підозріле ставлення правоохоронців до фірми «БК Центр Буд» має своє підґрунтя. Адже ще на момент обрання облдержадміністрацією підрядника, було відомо, що «БК Центр Буд»  фігурує в кримінальному провадженні щодо розкрадання бюджетних коштів.

Loading...