kvkd1yy9aywckfhk

На цій території розміщено 674 сміттєзвалища, половина з яких не відповідає нормам екологічної безпеки.

Це означає, що сьогодні сміттєзвалища займають 0,018% від загального земельного фонду Полтавської області, який становить 2 875 тис. гектар. Про це сказав очільник Держекоінспекції в Полтавській області Євген Мартосенко 27 квітня, під час апаратної наради в ОДА.

У вівторок, 28 квітня, Євген Мартосенко розповів, що географія розташування сміттєзвалищ на Полтавщині доволі широка. Найбільше ситуацію відображає інтерактивна карта від Міністерства екології та природних ресурсів:

«Проблема зі сміттєзвалищами є актуальною як ніколи. Тепер вони займають величезні території. На час карантину ми не можемо приїздити на місця з перевірками, але екоінспекція постійно слідкує за станом сміттєзвалищ в області. Поки не можемо побачити як реагували на наші приписи, але це тимчасово. Далі будемо розбиратися з цим. Ще ж важливо, щоб ОТГ, райони і міста зважали на проблему сміттєзвалищ на місцях».

За даними екологічної інспекції, 29 полтавських сміттєзвалищ уже перевантажені, а ще 337 взагалі не відповідають нормам екобезпеки. Паспортизованих місць видалення відходів, де збирають інформацію про відходи та утилізують їх за технологією, у регіоні 128.

За інформацією Мінприроди, у Полтавській області 166 сміттєзвалищ. Про більшість з них повідомили самі люди, які живуть там. Зокрема, у зверненнях можна знайти інформацію про місцерозташування сміттєзвалища та його фото. Завдяки цій карті люди допомагають місцевим комунальникам боротися зі збільшенням кількості сміттєзвалищ. Тому, на карті можна перевірити – чи відреагували комунальники на звернення.

Раніше Євген Мартосенко розповів ЗМІСТу, що понад 80% звалищ не мають оцінки впливу на довкілля і не виконують приписи щодо огородження, буріння свердловин.

Також ЗМІСТ писав, чому Полтавщині потрібен сміттєпереробний завод.

Loading...