nrh3oif1ysx1zpem

ГО «Еколтава» займається розробкою для міста 2 програм. Перша щодо сортування твердих побутових відходів уже доопрацьована. Наразі екоактивісти розробляють другу програму щодо окремого збору небезпечних відходів у складі твердих побутових відходів.

Програму для поводження з твердими побутовими відходами написала в березні ГО «Еколтава» для КАТП-1628 за 84 тис. грн, пише ІВ «Полтавщина». Згодом, до програми вносили свої пропозиції Управління ЖКГ та КАТП-1628. Документ зараз нараховує приблизно 7 різних ініціатив. Як повідомив Сергій Антоненко, програму планують подати на наступну сесію міської ради:

«В Управлінні ЖКГ програму вже погоджено. Вона написана на 5 років. Маю надію, що програма буде прийнята цим складом міських депутатів та буде виконуватися наступним складом. Прийдуть нові депутати й  у них буде 2 програми».

Раніше, 5 червня, на засіданні містобудівної комісії заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко сказав,  що програму доопрацюють, потім презентують, і вже потім винесуть на сесію і депутати проголосують:

«Буде даний вам чіткий механізм всіх цих проблем, з чіткими цифрами, що за чим іде і скільки це буде коштувати».

Сергій Антоненко розповів ЗМІСТу, що екопрограма написана на 5 років, але кожен рік її необхідно коригувати залежно від пропозицій: куди більше грошей потрібно спрямувати та які заходи організувати. Коригувати її може Управління ЖКГ, а «Еколтава» подавати пропозиції.

«Була програма екологічна, але саме така програма — уперше. Після 5 років пишеться нова програма, мінусується те, що було виконано і використовується досвід старої програми», — сказав Сергій Антоненко.

В екопрограмі буде прописаний механізм сортування твердих побутових відходів та закупівля потрібного обладнання, зокрема, сортувальна лінія, преси та контейнери. Антоненко розповів, що деяку вторсировину необхідно попередньо пресувати. Наприклад, металеві бляшанки виготовлені з тонкого металу, через що згорають у доменній печі та не встигають перетопитися.

«У програмі прописана закупівля пресів, щоби пресувати вторсировину, яка буде відібрана на сортувальній лінії. Є розділ як неліквідна вторсировина, наприклад, тетрапак. Його приймають дешево в Харківській області, у місті Зміїв, де розташована картонно-паперова фабрика. Деяка вторсировина неліквідна бо прибутки за неї не отримуються», — розповів екоактивіст.

Також неліквідною вторсировиною вважається автомобільне скло або скло тріплекс. Його теж переробляє підприємство в Харкові.

До програми додали ініціативу, щоби забезпечити автомобілі КАТП-1628 GPS-навігацією для відслідковування системи вивезення сміття та вторсировини.

Окрім перероблення вторсировини програма передбачає інформаційну кампанію. За словами Антоненка, екоініціативи потрібно впроваджувати одночасно з інформаційною кампанією:

«Взагалі нам потрібно звикнути, що сфера відходів потребує своєї інфраструктури. Це така сама галузей як водовідведення, водопостачання, електроенергія. Тому що тромбування сміття на полігоні тракторами це вже пройдений етап. Зараз потрібно думати над мінімізацією накопичення сміття, а не збільшення полігонів».

Тож в екопрограмі прописано:

  • закупівля контейнерів;
  • сортування твердих побутових відходів;
  • закупівля обладнання;
  • закупівля сортувальної лінії;
  • закупівля пресів;
  • закупівля лінії для подрібнення гілок;
  • інформаційна кампанія.

Нагадаємо, що петиція екоактивіста Сергія Антоненка про збір масок та рукавиць у Полтаві набрала достатньо голосів.

Loading...