6HpRRIm8d6xVnm9Y

7 листопада мало продовжитися судове засідання у справі арешту майна колишнього кінотеатру імені Котляревського (будинок Дворянського зібрання). Однак засідання так і не відбулось, про це далі в нашому матеріалі. Після нещодавнього огляду технічного стану будівлі прокуратура подала клопотання на арешт майна на період досудового розслідування. А розслідують, як пам’ятаємо, факт незаконної добудови до фасаду цієї […]

7 листопада мало продовжитися судове засідання у справі арешту майна колишнього кінотеатру імені Котляревського (будинок Дворянського зібрання). Однак засідання так і не відбулось, про це далі в нашому матеріалі.

Після нещодавнього огляду технічного стану будівлі прокуратура подала клопотання на арешт майна на період досудового розслідування. А розслідують, як пам’ятаємо, факт незаконної добудови до фасаду цієї пам’ятки архітектури національного значення.

На попередньому засіданні, 3 листопада, сторони долучили до клопотання низку документів. Тож, для ознайомлення з ними суду, засідання перенесли на 7 листопада.

Сьогодні ж, слідча Олександра Мандик подала клопотання про відкладення справи. Про дату наступного засідання повідомимо пізніше.

Нагадаємо дійових осіб учасників процесу:

  • Олена Шевська – суддя Октябрського районного суду Полтави;
  • Ігор Зінченко – прокурор Полтавської місцевої прокуратури;
  • Олександра Мандик – слідча Полтавського відділу поліції;
  • Галина Марченко – юристка відповідачів, ТОВ «Старнайт»;
  • Руслан Кісельов – юрист відповідачів, заступник голови ВГО «Комітет з боротьби з організованою злочинністю і корупцією»;
  • Олександр Калуцький – співзасновник ТОВ «Старнайт»;
  • Руслан Божко – представник виконкому Полтавської міськради;
  • Вероніка Ткаченко  представниця управління майном комунальної власності міста;
  • Фахівці ГО «SavePoltava» – подали клопотання про долучення в якості третьої сторони.

Нагадаємо, 27 жовтня, прокурор разом зі слідчими та експертами прибули на місце будівництва на території кінотеатру Котляревського, щоб скласти протокол огляду технічного стану приміщення. 

Як повідомили експерти, під час огляду приміщення виявлено чимало фактів, які свідчать про знищення пам’ятки архітектури та проведення капітального будівництва. Тому прокуратура звернулася до суду з клопотанням про арешт майна і заборону вчиняти будь-які дії (реконструкції, будівництво) на цій території.

За словами активістів, забудовникам (ТОВ «Старнайт») наразі інкримінують статтю 197 ККУ – самовільне будівництво і ч. 3 статті 298 ККУ – знищення, руйнування або пошкодження пам’яток – об’єктів культурної спадщини та самовільне проведення пошукових робіт на археологічній пам’ятці (карається позбавленням волі на строк до п’яти років).

Loading...