Одна з будівель спиртзаводу
Одна з будівель спиртзаводу

(Фото – privatization.gov.ua)

Державне підприємство «Жовтневий спиртовий завод» готуються виставити на торги.

Про це стало відомо з сайту Фонду державного майна України у Полтавській області.

Спиртовий завод знаходиться в Карлівці, загальною площею 90,1994 га землі, які поділені на 6 земельних ділянок. У майно підприємства входять: виробничі та невиробничі будівлі та споруди, будівлі соціальної сфери, об’єкти інженерної інфраструктури. 

«Жовтневий спиртзавод» зареєстрований Карлівською РДА 29 липня 1994 року. Основним видом діяльності підприємства є виробництво інших органічних хімічних речовин, в межах якого виготовляють спирт для подальшого виробництва дезінфекційних засобів, розріджувачів.

Нагадаємо, з жовтня цього року на Полтавщині оголошуватимуться аукціони з приватизації майна, котрі відбуватимуться вже зі спрощеннями, передбаченими у новому законі.

Завдяки Закону приватизація відбуватиметься за спрощеним сценарієм:

  • мінімізується бюрократія – весь процес від відкриття аукціону до підписання договору з підприємцем не займатиме понад 2 місяці;
  • оплата за актив відбуватиметься до укладання договору. Це, за словами спікерки, пришвидшить надходження грошей у бюджет країни та стане гарантією якнайшвидшого передання майна у приватну власність;
  • приватизації підлягають майнові комплекси, які обтяжені арештами на майно. Оскільки права кредиторів зберігаються, вони зможуть повернути свої кошти. Новий власник же зобов'язаний сплатити борги, аби зняти обтяження з підприємства.

Всі дозволи та ліцензії для нових власників єдиних майнових комплексів зберігаються. Раніше їх необхідно було переоформлювати, тому процеси приватизації могли затягуватися до 6 місяців. Нані ж вся процедура, як було зазначено раніше, скоротилася втричі.

Для спрощення процедури нові аукціони публікуватимуться онлайн на сайті Фонду держмайна та Prozorro.

Loading...