Суд у справі повернення Мамая перенесли на понеділок

Автор: Вікторія Баберя, 16 травня, 15:47

Фото: Олександр Мамай (фото Олега Журавльова)


Відповідне рішення ухвалила колегія суддів Верховного Суду в четвер, 16 травня.

Вирішуватимуть у понеділок, чи Олександр Мамай повертається крісло мера Полтавської міськради, чи ні.

Колегія суддів у складі головуючої судді Ірини Желтобрюх, Олега Білоуса, Тетяни Стрелець розглядають справу щодо скасування рішення судів першої та апеляційної інстанції, відповідно до яких Мамаю відмовили в поновленні на посаді міського голови.

«Колегія суддів повідомила, що потрібен додатковий час для вивчення матеріалів справи, тому судом було оголошена перерва до понеділка, 20 травня, до 14:00. Це процесуальні питання в межах процесуального кодексу», – прокоментувала ЗМІСТу представниця Полтавської міськради Віта Мосієнко.

Так як строк розгляду касаційної скарги – 60 днів з моменту відкриття касаційного провадження (у даній справі провадження відкрили 16 квітня), тож Віта Мосієнко зазначає, наразі ніякого порушення законодавства немає, і говорити про затягування розгляду чи щось подібне не є доцільним.

Пригадаємо, Олександр Мамай запевняв, що повернеться на посаду міського голови в кінці березня – на початку квітняТа поки що не склалося. 

Крім того, сьогодні в Полтавській міськраді скликали позачергову сесію. За інформацією ЗМІСТу, сьогоднішній розгляд справи Мамая – це найголовніша причина, чому депутати й збиралися: для «підстраховки», адже якщо екс-мера таки поновлять, то депутати зможуть оперативно знайти 29 голосів для повторного звільнення.

Саме тому пленарне засідання відкрили о 10:00, потім відклали на 14:00 (бо засідання у справі Мамая розпочиналося о 14:30), а потім і на 15:00 (щоб ну точно дочекатися рішення). І до 15:40 не продовжували сесію (чекали ж рішення колегії суддів касаційної інстанції). І от, розгляд відклали до понеділку. Одразу ж депутати зареєстрували і проголосували за пропозицію перенести  сесію на понеділок також (на 14:00, щоб остаточно вирішити  з екс-мером).

Пригадаємо, якщо ж Мамаю не вдасться поновитися на посаді мера – то він заявляв, що балотуватися в нардепи. Хоча раніше стало відомо, що екс-мер очолив обласну організацію «Опозиційна платформа – За життя», а також є довіреною особою кандидата Юрія Бойка по 144 округу.

Нагадаємо, Мамая позбавили посади під час другого пленарного засідання позачергової сімнадцятої сесії Полтавської міськради 14 вересня. «За» звільнення мера проголосували усі присутні 29 депутатів.

 

Опублікована: 16 травня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація