Ситуація зі світлом змінилася: енергетики відключатимуть по дві черги споживачів на Полтавщині

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Автор: Diego Ibarra Sánchez для NYT

З 10:44 на Полтавщині застосовують графік погодинного відключення електроенергії для двох черг одночасно.

Про це повідомили в АТ «Полтаваобленерго» 13 січня.

Енергетики зафіксували перевищення лімітів споживання, тому відключають основну та додаткову чергу, що позначена у дужках.

Ліміт по потужності у Полтавській області:

  • з 2:00 до 7:00 – 449 МВт;
  • з 7:00 до 24:00 – 487 МВт.

За даними «Укренерго», в енергосистемі зберігається дефіцит потужності. Особливо він виражений у ранковий та вечірній максимуми споживання. На вихідні очікують поступового потепління по всій країні, внаслідок чого прогнозують зменшення споживання.

Торік ліміт на добу становив  812 МВт. Отже, відключення світла у споживачів є вимушеним кроком.

Щодня на Полтавщині діють графіки погодинних відключень через складну ситуацію в енергосистемі, спричинену російськими обстрілами. Споживачам вимикають світло кожні 2-4 години залежно від наданих на добу лімітів по потужності.

Встановлений для області ліміт не можна перевищувати, аби не спровокувати аварію на мережах. За умови, що споживачі дотримуються його й не перевищують, енергетики вимикають по одній черзі. Однак ускладнення погоди провокує ситуацію зі зростанням споживання електроенергії і, як наслідок, посилення обмежень.

Що передбачають ліміти по потужності й чому їх іноді не вистачає для заживлення двох черг споживачів одночасно, розповідав ЗМІСТ.Нагадаємо, 12 січня у дев’яти областях перевищили ліміти споживання, тому довелося застосувати аварійні відключення.