Торги Полтавського облавтодору заблокували через скаргу одного з учасників

Автор: Каріна Тютюнник, 16 серпня, 09:30

Фото: Один з учасників торгів Полтавського облавтодору поскаржився щодо дискримінації під час процедури закупівлі (Джерело - www.merkactiva.com)


Полтавський облавтодор зобов’язали внести зміни до тендерної документації на купівлю солерозкидальної машини. Таке рішення прийняла колегія антимонопольного комітету в результаті скарги одного з учасників відкритих торгів.

Згідно з Prozorro, ДП «Полтавський облавтодор» 26 червня оголосило тендер на придбання комбінованої дорожньої машини з солерозкидальним обладнанням точного дозування та поворотним відвалом з орієнтовною вартістю 8 млн 714 тис. грн.

Однак, один із учасників торгів – київське ПП «Торговий дім МАЗ» вважає, що дана процедура закупівлі не відповідає вимогам Закону України «Про публічні закупівлі».

«Торговий дім МАЗ» подав скаргу, згідно з якою, в замовленні облавтодору наявні дискримінаційні вимоги до учасників.

Для прикладу наводять технічні вимоги встановлені Замовником (Полтавським облавтодором) в тендерній документації:

 1. Кабіна суцільнометалева, трьохмісна;
 2. Компонування – кабіна за двигуном;
 3. Виробник двигуна: не допускається виготовлення країнами агресорами;
 4. Повна маса автомобіля не більше 31200 кг;
 5. Кількість та розташування циліндрів: 6, рядне;
 6. Бункер для солі повинен мати захист від сольової корозії. Тип фарбування: поліефірний порошок або поліуретанова фарба;
 7. Потужність двигуна та привід:
  • Потужність двигуна автомобіля не менше 270 кВт/370к.с.;
  • Привід обладнання гідравлічний, від шасі;
  • Привід гідросистеми солерозкидувача не повинен залежати від режимів переключення передач та вижиму зчеплення автомобіля.

Приватне підприємство зазначає, що дані вимоги, які висуває Замовник, носять дискримінаційний характер, оскільки 99,9% автомобілів українського ринку відповідають тільки окремим вимогам тендерної документації.

Виходячи з цього, Замовник штучно звужує коло учасників торгів, оскільки сукупність технічних параметрів підлаштована під конкретного виробника.

У відповідь на скаргу, постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель прийняла рішення, згідно з яким, Дочірня компанія «Полтавський облавтодор» зобов’язана внести зміни до тендерної документації, щоб виключити можливості дискримінації.

Наразі процедура закупівлі солерозкидальної машини заблокована.

 

Опублікована: 16 серпня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація