Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Фото – objectiv.tv

У 21 громаді Полтавщини відсутні аптеки, які працюють за програмою «Доступні ліки». Жителі в них не можуть придбати препарати безкоштовно або зі зниженою ціною за електронним рецептом від лікаря.

Про це повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної військової адміністрації Віктор Лисак під час апаратної наради 23 січня.

За програмою «Доступні ліки» держава відшкодовує купівлю препаратів за найбільш поширеними хворобами за рецептом від лікаря. Сюди належать серцево-судинні захворювання, діабети, розлади психіки, хвороба Паркінсона, епілепсія, хронічні захворювання дихання. Також  компенсують препарати для профілактики інсультів та інфарктів. 

Для того, щоб працювати за програмою відшкодування, аптеки мають укладати договори з Національною службою здоров’я України. За словами Віктора Лисака, на Полтавщині зареєстровані 128 суб’єктів господарювання, які мають 666 місць відпуску ліків. З них тільки 60 уклали договори з НСЗУ за програмою «Доступні ліки», тож отримувати препарати за рецептом можна в 494 точках.

«З тих 60 суб'єктів господарювання є ті, які уклали за програмою "Доступні ліки" договір із Національною службою здоров'я, але 34 не виконують роботу, яку їм потрібно робити: не встановили систему, не мають можливості доступу тощо. А люди від цього шукають, де їм отримати ліки», – говорить директор ДОЗ.

У межах програми для відшкодування доступні 435 найменувань лікарських засобів. Їх можуть отримати жителі у 39 громадах Полтавщини. 

За даними НСЗУ, станом на 23 січня 82% місць відпуску препаратів за програмою «Доступні ліки» розташовані в містах області. У селищах працюють 13,9% закладів: 25 аптек з 70 місцями. У селах Полтавщини є 8 аптечних закладів з 17 точками відпуску.

Нагадаємо, що на Полтавщині антибіотики продають тільки за електронним рецептом лікаря.

Loading...