Тролейбуси в Полтаві відновили роботу

Ілюстративне фото
Полтавські тролейбуси вийшли на маршрути.
Про це повідомили в Полтавській міській раді 17 грудня.
«Полтаваелектроавтотранс» відновив роботу тролейбусів після аварійного відключення електроенергії 16 грудня.
Минулої доби рух електротранспорту припиняли, однак в місті працювали комунальні та приватні автобуси.
На 17 грудня Полтавщині надали зменшені ліміти потужності електропостачання, однак споживання почало виходити за ці межі й запровадили аварійні відключення. 16 грудня російські окупанти нанесли масово удару по енергетичній інфраструктурі України, унаслідок чого по всій країні ввели екстрені аварійні відключення.
Раніше ЗМІСТ писав, що останні два місяці пасажиропотік у тролейбусах Полтави скорочується. Це пов’язано з обмеженнями графіку роботи через нестачу електроенергії внаслідок російських обстрілів.
З інформації «Полтаваелектроавтотрансу» для проєкту рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради відомо, що в листопаді тролейбусами скористалися 365 тисяч 876 платних пасажирів. Це на понад 6 тисяч менше, аніж місяцем раніше. Комунальне підприємство отримало 3 млн 654 тис. 537 грн доходів.
За тарифом 10 грн тролейбуси у листопаді перевезли 361 тисячу 653 пасажири. Для проїзду карткою з тарифом 9 грн скористалися 4 тисячі 223 людини.
У жовтні тролейбусами в Полтаві скористалися 372 тисячі 236 платних пасажирів. Доходи «Полтаваелектроавтотранс» за місяць становили 3 млн 717 тис. 656 грн. Через обмеження годин роботи тролейбусів пасажиропотік у жовтні скоротився майже вдвічі у порівнянні з вереснем, коли електротранспорт перевіз 670 тисяч 261 платного пасажира.
Перші обмеження роботи тролейбусів запровадили 10 жовтня внаслідок російських обстрілів енергетичної інфраструктури України. Тоді для економії енергії скоротили час дії тролейбусів до 17:00.
20 жовтня Рада оборони Полтавщини заборонила використовувати тролейбуси у Полтаві та Кременчуці, щоб економити електроенергію. За кілька днів роботу електротранспорту відновили, але з обмеженнями. Тролейбуси почали виходити на маршрути в години пік – з 05:00 до 10:00 та з 16:00 до 20:00.
22 листопада полтавська влада повідомила, що підготувала звернення до голови Полтавської обласної військової адміністрації Дмитра Луніна щодо відновлення стабільної роботи «Полтаваелектроавтотранс» у звичайному режимі та дозволу тролейбусам їздити упродовж дня. Однак наступного дня стався масований ворожий обстріл і блекаут, тож тролейбуси не працювали до 26 листопада.