У Кадетському корпусі розмістять не три, а чотири суди

IxjAV8Vnh8kejLD3

Крім Ленінського, Октябрського та Київського судів, до будівлі також «переїде» Полтавський райсуд.

Про це ЗМІСТу розповів депутат міськради Юліан Матвійчук у середу, 7 серпня. Напередодні він зустрічався з керівником Державної судової адміністрації Зеновієм Холоднюком. Матвійчук передав йому рішення Полтавської міської ради про передачу Кадетського корпусу у власність ДСА.

Юліан Матвійчук

За його словами, також у будівлі розташують ще одну службу:

«Вони будуть дивитися по місцю. Крім судів Ленінського, Октябрського, Київського та Полтавського райсуду, там розмістять і службу охорони судів. Я так зрозумів, раніше цим "Грифон" займався. Зараз у них буде своя служба, нова структура. Якщо підійде площа, то розмістять тут, якщо ні – попросять нову будівлю».

Додамо, розпорядження Кабміну «Про погодження передачі будівлі у м. Полтаві в державну власність з віднесенням її до сфери управління Державної судової адміністрації» уряд розглядав та затвердив у середу, 24 липня.

На позачерговій сесії двадцять шостій сесії Полтавської міськради депутати проголосували за передачу Кадетського корпусу на баланс ДСА.

Пригадаємо, ще на початку квітня 2018-го Юліан Матвійчук звернувся до Мін’юсту з проханням розглянути можливість розмістити в будівлі Кадетського Окружний суд. Так як після ліквідації трьох райсудів Полтави потрібно десь розмістити новий суд. А розміщення у Кадетському корпусі допоможе зберегти будівлю, яка наразі знаходиться в напівзруйнованому стані (у такому випадку держбюджет фінансуватиме утримання будівлі). У травні 2018-го ДСА України погодилася взяти на баланс будівлю.

5 січня Міністерство культури погодило передачу Кадетського корпусу з власності територіальної громади Полтави в державну власність до сфери управління Державної судової адміністрації України.

Фото Богдана Проскурова