паскевич_ 27.7.22 _1

У Полтаві демонтували меморіальну дошку Івану Паскевичу.

Про це повідомляє кореспондентка ЗМІСТу 27 липня.

Рішення про демонтаж меморіальної дошки Івану Паскевичу ухвалили 7 липня на засіданні виконавчого комітету Полтавської міської ради. Згідно з ним, КП «ЖЕО № 2» дозволили зняти дошку зі стіни будівлі РАЦСу.

Як повідомили ЗМІСТу в «ЖЕО № 2», меморіальну дошку Івану Паскевичу демонтували працівники підприємства 27 липня. Об'єкт передали на зберігання до Полтавського краєзнавчого музею.

Нагадаємо, у 2013 році за підтримки «Партії регіонів» у Полтаві встановили дошку Івану Паскевичу, яку майже одразу пошкодили невідомі. Майже 10 років вона, без нижньої частини, висить на вул. Соборності, 8 й тепер її планують демонтувати.

Перше рішення у процедурі для демонтажу дошки 3 червня ухвалила комісія з питань найменування та перейменування елементів міського середовища та інфраструктури, увічнення пам’яті осіб та подій. 

Питання про демонтаж дошки та перейменування вул. Паскевича ініціював представник Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар на Полтавщині. Її розмістили за рішенням виконкому 2012 року. Тоді була на всеукраїнському рівні відбулася конференція на честь 230-річчя від народження полтавця Івана Паскевича. Це рішення ухвалили зі складнощами, адже Паскевич – суперечлива особа.

Він душителем угорської свободи, народів Кавказу та правою рукою російського імператора Ніколая Першого. Судив декабристів і членів Кирило-Мефодіївського братства, придушував селянські повстання.

Також після повномасштабного вторгнення росії до України з’явилася потреба продовження демонтажу комуністичного та російського символізму. Наразі у Полтаві майже 200 вулиць потребують перейменування.

Loading...