IMG_2155

Менш як за два тижні в полтавському драматичному театрі покажуть нову виставу «Той самий Мюнхгаузен». Нині майстри допрацьовують декорації й костюми, а режисер з акторами репетирують. Презентувати постановку мали торік, однак завадила війна.

ЗМІСТ побував на репетиції вистави й показує, як театр імені Миколи Гоголя готується до весняної прем'єри. За лаштунки нас провела керівниця літературно-драматичної частини Ольга Коваленко.

Сюжет вистави створений на основі роману Рудольфа Еріха Распе «Пригоди барона Мюнхгаузена». Презентувати постановку будуть до Дня театру 26-27 березня. Зараз у театрі тривають щоденні репетиції. Головну роль виконає заслужений артист України Олександр Любченко.

Більшість декорацій для вистави готові, художній цех допрацьовує фінальні моменти. Нині колектив театру зосереджений на тому, щоб максимально залучати оформлення сцени до репетицій. Паралельно майстрині кравецького цеху завершують шити костюми, більшість яких уже перевіряють актори.

«Зараз режисер приїхав, він сам із Херсону – Сергій Павлюк, якого знають у Полтаві за багатьма виставами. Триває інтенсивний період, коли актори вийшли на сцену. До цього були читки, моменти обговорення персонажів. Зараз на сцені декорації, костюми, самі актори, яким режисер дає настанови», – говорить Ольга Коваленко. 

Сергій Павлюк

Колектив театру має обмежений час на репетиції вистави, адже режисер є запрошеним. Перші приготування розпочали робити торік: добирати акторів, робити ескізи декорацій та костюмів. Однак фіналізувати їх вдається тільки цього березня.

«Усі звикли до театру Гоголя, де всі масові й великі вистави, задіяні оркестр і балет. Це більше драматична вистава, у якій акцент стоїть на людських почуттях і стосунках, уявленнях про щастя. Є герої, які живуть своїм життя, але місце мрії й диву має бути. Сергій Павлюк – режисер, який глибоко працює над матеріалом, зазвичай робить свої інсценівки й додає до них свої родзинки й філософські міркування».

Останні приготування до прем’єри вистави «Той самий Мюнхгаузен» дивіться у репортажі ЗМІСТу.

Нагадаємо, що у грудні ми зазирнули за лаштунки підготовки до показу вистави «Принц і жебрак». Репортаж тут.

Відео – Євген Чорний, Олена Стадник

Loading...