«Шахед» пошкодив унікальний особняк у Полтаві, що пережив дві світові війни

Світлина ЗМІСТу
Будинок у стилі українського модерну – унікальний для Полтави. Активісти закликають владу допомогти його врятувати.
Під час нічної ракетно-дронової атаки 3 жовтня у Полтаві від вибухової хвилі пошкоджений особняк з дормером. Активісти організації Save Poltava повідомляють, що це – унікальна пам’ятка архітектури українського архітектурного модерну – житловий будинок початку XX століття.
Будівля стала одним із небагатьох приватних зразків у національному модерновому стилі. Він пережив дві світові війни й до сьогодні зберігся в майже первісному вигляді.
Ця пам’ятка міста не внесена до Переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини Полтавської області. Через це у неї немає охоронного статусу. Під час обстрілу Росії, споруда зазнала серйозних пошкоджень. У памʼятці пробитий дах, зруйнований дормер, вибиті оригінальні дерев’яні вікна, а на стінах зʼявилися тріщини.
«Будинок потребує ремонтно-реставраційних робіт, до яких варто долучитися місцевому самоврядуванню. Адже кожен врятований і збережений архітектурний об’єкт доби національного відродження є матеріальним свідченням присутності українців на власній землі та маркером нашої ідентичності», — пишуть активісти.

ЗМІСТ повідомляв, що вночі на 3 жовтня росіяни завдали Полтавщині масованого комбінованого удару. Агресор цілив по об’єктах інфраструктури і житлових будівлях. Власники будинків, що зазнали найбільших ушкоджень, за рішенням Полтавської міської ради, отримають 200 тис. грн одноразової матеріальної допомоги.
Додамо, на Будинку з левами у Полтаві знищили маскарони. Маєток другої половини 19 століття в історичному центрі міста потребує негайного відновлення.