У Полтаві пропонують створити КП для тварин (ГРАФІКА)

Світлина ЗМІСТу
Протягом року у Полтаві відловили понад тисячу безпритульних тварин, їхня чисельність зростає. Попри це, у місті немає єдиного притулку для них.
Наразі безпритульними тваринами у громаді опікується окремий відділ на базі КАТП-1628. Для ефективнішої роботи волонтери пропонують створити окреме комунальне підприємство. Про це стало відомо із засідання комісія з питань містобудування, архітектури Полтавської міської ради 3 грудня.
Як опікуються безпритульними тваринами у Полтаві
Керівник відділу регулювання чисельності бездоглядних тварин Сергій Богодюк прозвітував про роботу підрозділу. Він говорить, що попри все у місті намагаються займатися тваринами.

Цьогоріч стерилізували 2 тисячі 432 тварини. З них 422 тварини – зі старостинських округів.
«Багато роботи провели у старостинських округах, там є люди які беруть тварин з вулиці, утримують на подвірʼї , інколи вони вибігають з подвірʼя і розмножуються. Тому наша програма на наступні 2025-2029 роки передбачає стерилізацію тварин незахищених верств населення», – каже Сергій Богодюк.

Окрім цього, підрозділ співпрацював з волонтерами. Один з партнерів – товариством «4 лапи». У межах проєкту «Кішка» стерилізували 1 тисячу 602 кішки й заощадили з бюджету 1 млн 200 тис. грн. У 2025 році планують продовжити дію меморандуму з цією організацією.
Комунальники кажуть, що перевели тварин у пункті перетримки на повнораціонний збалансований сухий корм. Протягом року на території пункту перетримки поліпшили умови тримання. Також почали виготовляти переносні вольєри, які можна буде перемістити в новостворене підприємство.
Окрім цього, облаштували приміщення для переодягання відвідувачів та кабінет ветфельдшера, утеплили будинок для котів.
У 2025 році планують:
- розширити територію пункту для утримання цуценят до 1 року
- стерилізувати 1 тисячу 400 собак;
- виготовити 100 будок та 35 мобільних вольєрів;
- перебудувати закритий вольєр;
- облаштувати прилеглу до пункту територію;
- провести в навчальних закладах громади заходи по гуманному ставленню до тварин;
- організувати проведення толок з містянами.



Яким буде майбутній Центру захисту тварин
Волонтерка та зоозахисниця Наталія Лебединська створила петиції на сайті міськради щодо створення Центру захисту тварин. Її підтримала необхідна кількість голосів..
«Наразі тварин стало ще більше зокрема в Полтаві, через переїзд ВПО, через тварин яких намагаються врятувати зооволонтери і везуть сюди. Тому дуже актуально, щоб у нас в місті зʼявилося таке підприємство».
Наталя Лебединська говорить, що КАТП-1628 згідно зі статутом 99% займається питанням сміття і відходів, і лише на 1% займається тваринами:
«Нині цей відділ має певні напрацювання, але це підрозділ великої організації і функціонує в складі КАТП-1628, він не має свого юридичного статусу. Його діяльність здійснюється від імені непрофільного підприємства, яке часто просто не вмотивоване чи не має часу на тварин».
Майбутній профільний заклад забезпечить прозорість роботи та оперативність в ухваленні рішень. Також це дозволить впровадити сучасні гуманні підходи до поводження з тваринами, залучати позабюджетні кошти і укладати міжнародні партнерства.
Наталія Лебединська каже, що завдяки закладу зможуть досягти таких цілей:
- значно покращити стан громади через зменшення популяції безпритульних тварин;
- запровадити інформаційну компанію гуманного ставлення до тварин;
- розширити перелік послуг та започаткувати нові напрямки в зоозахисті.
Заслухавши доповіді та коментарі депутатів, члени комісії рекомендували УЖКГ порахувати потребу у витратах на облаштування центру для тварин.
Графіки Катерини Василенко