У Полтаві провели літвечір на честь «батька українського чорного гумору»

Автор: Валерія Бабич, 13 лютого, 16:00

Фото: Богдан Жолдак (Джерело - litgazeta.com.ua)


13-го лютого соціокультурний відділ обласної бібліотеки імені Котляревського організував літературний захід, приурочений до 70-ї річниці з дня народження Богдана Жолдака.

Сьогодні постать Богдана Жолдака розглянули в двох виявах: як талановитого сценариста та письменника, зокрема дитячого.

Як зазначає одна з організаторок заходу Марія Полякова-Лагода, уже в 13-річному віці Богдан Жолдак дебютував як драматург у Київському театрі імені Івана Франка. Його гопак-опера «Конотопська відьма», за мотивами твору Григорія Квітки-Основ’яненка, зібрала близько двохсот аншлагів. Він є автором багатьох п’єс для різних українських театрів, сценаріїв до художніх фільмів, десятків книг та оповідань.

За особливий стиль написання та своєрідний гумор його називають батьком українського чорного гумору.

Виставка доробку Богдана Жолдака

Зазнав Богдан Жолдак і слави дитячого письменника. Зокрема, як автор книги для дітей «Капосні капці», яка є ніби продовженням книги Івана Франка «Абу-Касимові капці». У свої книзі письменник вдало поєднує і казкові елементи, і давнину, і сучасність.

«Богдан Жолдак досить непересічна особистість. Мене особисто дивує той факт, що він сім разів намагався вступити на факультет режисури і у Київський університет імені Карпенка-Карого, і в Московські університети. Але його не взяли на навчання. Він так і не отримав професію режисера, але це не завадило йому створити курс кінодраматургії в Національному університеті театру, кіно і телебачення», ‒ говорить Інна Загребельна, головна бібліотекарка відділу мистецтв ПОУНБ.

Інна Загребельна

Для більш змістовного ознайомлення із постаттю письменника присутні переглянули уривки із кінофільмів та мультфільмів, сценарії до яких написав Богдан Жолдак. А також прослухали кілька оповідань у виконанні бібліотекарок відділу мистецтв ПОУНБ.

Довідка

Богдан Жолдак народився 13-го лютого 1948 року, у творчій родині письменника Олеся Жолдака та поетеси Єви Нарубіної. Закінчив філологічний факультет Київського Національного університету імені Т.Г.Шевченка.

Був ведучим кількох телевізійних програм на UA:Першому та каналі «1+1» і щотижневої радіопередачі на першому каналі Національного радіо «Брехи ‒ літературні зустрічі з Богданом Жолдаком».

Уперше в Україні створив курс кінодраматургії в Національному університеті театру, кіно і телебачення імені І.П.Карпенка-Карого. Також Богдан Жолдак є членом Національної спілки письменників України та Національної спілки кінематографістів України й об'єднання «Кінопис».

 

Опублікована: 13 лютого 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація