У Полтаві робитимуть точні тести на коронавірус – підприємці купили спеціальне обладнання

Автор: Анастасія Добряк, 26 березня, 10:56

Фото: У Полтаві робитимуть ПЛР-тести


Компанія «Тріоль», ТОВ «Люкс Полтава 2009» та благодійний фонд Helpgroup придбали для міста обладнання за 600 тис. грн.

Завдяки йому в Полтавському обласному лабораторному центрі зможуть робити тести на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції. Наразі вони є найточнішими тестами для виявлення хвороби. Про це повідомила 25 березня на власній сторінці у фейсбук заступниця міського голови Полтави Тетяна Юрченко.

Днями Полтавська область отримала 1 тис. 920 тестів методом полімеразної ланцюгової реакції, але донедавна скористатися ними не могли через відсутність обладнання. Усі підозри надсилали до Києва. Влада звернулася до представників бізнесу з проханням купити систему для ампліфікації в реальному часі Q MDx та аксесуари до неї, адже якщо це робити бюджетним коштом, то процедура затягнеться на місяць.

«Підприємці зголосилися та активно нам допомагають. Ми знайшли цей прилад і найближчим часом він буде у нас працювати. Надалі ми будемо працювати над тим, щоби мати свій власний і не один такий прилад. Доки у нас лабораторний метод не працює, ці тести будуть відправлятися на Київ. Цей процес займатиме 1-3 доби», – сказав на голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Апарат для проведення ПЛР-тестів

Усього для виявлення коронавірусу є 2 види тестів:

  • точність експрес-тестів коливається від 87% до 95%. Експрес-тести визначають тільки наявність антитіл до віруса в крові, але не розпізнають вірус. Такий метод не можна назвати точним, адже організм виробляє антитіла тільки на 5-7 день хвороби. Переваги тестів у тому, що їх можна зробити протягом 15 хвилин у будь-якому місці, але робити висновки тільки за результатами не можна. Їх потрібно підтвердити з допомогою ПЛР.
  • метод полімеразної ланцюгової реакції вважається точним, адже виявляє сам вірус в організмі.  Матеріал для цього тестування беруть зі слизової оболонки носу людини. Суть методу полягає у виявленні фрагменту РНК чи ДНК збудника (тобто вірусу) в пробі. Основними перевагами ПЛР як методу діагностики є висока чутливість, пряме визначення наявності збудника, можливість діагностики інфекцій.

Як раніше розповів директор Департаменту охорони здоров’я ПОДА Віктор Лисак, аналізи здійснюються з капілярної або венозної крові, сироватки крові та плазми. Результати експрес-тесту не є остаточними для встановлення діагнозу. Якщо за допомогою тесту будуть виділені тіла m або g, це означає, що такий хворий обстежуватиметься методом ПЛР для визначення безпосередньо самого коронавірусу. Аналізуватимуть його за допомогою тест-системи методом ПЛР. Матеріалом є вірусозмиви з носоглотки. Проводитимуть аналіз фахівці обласного лабораторного центру.

 

Опублікована: 26 березня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація