Пам’ятник Петру І перед входом до музею Полтавської битви планують надалі помістити в експозицію.

Про це повідомив представник Українського інституту національної пам’яті у Полтавській області Олег Пустовгар:

«Дирекція музею бачить цю скульптуру Амандуса Адамсона як експонат, який варто цивілізовано, згідно з процедур перемістити до однієї із своїх зал».

За його словами пам’ятку місцевого значення, а також частину історичного комплексу національного значення демонтувати механічно не можливо. Тож, для початку скульптуру та монумент закрили від людських очей. 

Надалі цій пам'ятці шукатимуть заміну.

Нагадаємо до 2016 року у межах декомунізації у Полтаві перейменували 100 вулиць й провулків. Після повномасштабного вторгнення росії до України з’явилася потреба продовження демотажу комуністичного та російського символізму. Наразі майже 200 вулиць потребують перейменування.

Крім цього, 3 червня комісія з питань найменування та перейменування елементів міського середовища та інфраструктури рекомендувала демонтувати мармурову дошку фельдмаршалові Російської імперії Паскевичу в Полтаві.


Розглянули й ініціативи полтавців, адже до Полтавської міської ради надійшло 7 звернень від містян про демонтаж пам’ятників російським військовим та науковим діячам, або подіям, що пов’язані з російською історією. Полтавці пропонують знести пам’ятники Пушкіну й Зигіну та Монумент Слави.

Loading...