У Полтаві відкрили перший в Україні Музей живого ґрунту

Джерело — сайт ПДАУ
Унікальний науково-освітній простір SOIL MUSEUM приймає відвідувачів. Це перший в Україні Музей живого ґрунту.
Його облаштували на базі Полтавського державного аграрного університету. Про це у закладі повідомили 18 червня.
Створення цього інноваційного простору ініціювали в межах європейського проєкту SoilTribes. Головною метою SOIL MUSEUM стала популяризація екологічної свідомості серед громадян та привернення уваги до збереження земельних ресурсів.
Головна особливість новоствореного музею полягає у використанні сучасних інноваційних датчиків. Вони дозволяють у режимі реального часу відстежувати ключові показники життєдіяльності ґрунту, рівень кислотност, вологість, температуру та рівень виділення вуглекислого газу. Крім того, локація є повністю енергонезалежною, а її автономну роботу забезпечують встановлені сонячні панелі.
Організатори пишуть, що музей не обмежуватиметься суто науковою роботою. На базі простору планують проводити тематичні виставки, екскурсії та освітні заходи для школярів і студентів.
Також SOIL MUSEUM працюватиме як артплатформа, де створюватимуть екологічні мистецькі інсталяції у партнерстві з Харківською державною академією культури. Музей уже відкрив свої двері для перших відвідувачів і запрошує полтавців та гостей міста ближче познайомитися з таємницями живої землі.