У Полтаві відкрили веломузей
У Полтаві відкрили веломузей

(Фото ЗМІСТу)

Офіційне відкриття веломузею відбулося 6 червня, у парку «Перемога».

ЗМІСТ поспілкувався із засновником музею Артемом Калюжним про те, з чого все починалося та про особливі моделі в його колекції.

Засновник музею Антон Калюжний говорить, що разом зі своєю сім’єю збирає велосипеди 10 років, наразі в його колекції понад 100 експонатів: дорослі, підліткові, дитячі велосипеди та педальні машинки. Також у веломузеї експонують різні запчастини та аксесуари:

«Це переросло з професійної діяльності, бо я займаюся професійно ремонтом велосипедів, і паралельно разом з цим виникло бажання розібратися у велосипеді, розібратися як він влаштований. Захотілося знайти стару модель, відреставрувати її та спробувати в дії. Все почалося спонтанно, а потім ми почали потихеньку обростати різними зразками техніки». 

Експонати купують в інтернеті, знаходять на пунктах приймання металобрухту, або приносять люди. Найстаріша модель колекції – велосипед 1910 року. Також є велосипед 1915 року:

«Ці дати  приблизні, бо кожен велосипед потребує детальної ідентифікації. Дуже мало літератури, вхідної інформації»., – каже Антон Калюжний.

У веломузеї експонують  велосипед марки «Україна» 1926-1928 років.

«Це те, з чого розпочався випуск  велосипедів цієї марки. Це так скажемо прабабуся всім відомої “України”. На цьому екземплярі їздив літній чоловік, а потім віддав його нам».

У колекції Артема Калюжного є велосипед 1963 року, яким його дід  все життя їздив на завод працювати. Також є права на цей транспорт:

«Ці права нам говорять про те,  що до безпечності руху відносилися серйозно. Там зазначалося, що їздок повинен знати й дотримуватися правил дорожнього руху і що цей велосипед належить саме цій людині й також були номера на велосипед». 

Також є спортивні підліткові, дитячі велосипеди та педальні машинки:

«Ця педальна машина “Москвич”, цікава тим що вона випускалася на тому ж заводі що і звичайна машина. Вона має все те що і звичайна машина такий же кузов, фари, бампери, гумові колеса. Навіть сигнал і фари працюють».

Надалі планують змінювати експозицію та зробити прокат ретро велосипедів.

Loading...