3c4c2063-ce56-4842-8305-b89f2da22651-400×250-7bc

У Полтаві та Сумах працівники Державного бюро розслідувань зупинило роботу підприємств, що постачало комплектуючі для військово-промислового комплексу та об’єктів критичної інфраструктури рф.

У Полтаві після 24 лютого продукцію продовжували постачати з Полтавського турбомеханічного заводу.

Працівники ДБР заблокували міжнародний канал постачання та унеможливило участь зрадників-колаборантів, колишніх представників проросійської партії у тендерних процедурах силових відомств рф. Це стало однією з наймасштабніших реалізацій ДБР у низці багатьох інших успішних операцій за цим напрямком.

Викрита група компаній родини колишнього нардепа з 2014 року забезпечувала держпідприємства рф  обладнанням для нафтогазовидобувних, гірничих, металургійних, хімічних, вугільних, транспортних підприємств. Серед них були структури оборонно-промислового комплексу росії.

Концерн займав друге місце у поставках продукції для російських компаній, експортуючи 95% виробленої в Україні продукції.

Після повномасштабного вторгнення, власники продовжили співпрацю з агресором, налагодивши постачання через підконтрольні іноземні та російські фірми-прокладки. Саме ці компанії відправляли «замовлення» українському виробнику нібито для потреб третьої сторони з країни-посередника.

З 24 лютого 2022 року за цією схемою до рф поставили комплектуючих щонайменше на 190 млн грн.

Проте, після одержання стратегічної продукції, «посередники» переправляли її до росії.

Завдяки роботі ДБР, зупинено постачання російським виробникам:

  • зброї та боєприпасів (АТ «БПТ «Сибприбормаш», рф, Алтайський край, м. Бійськ);
  • вертольотів, літаків та інших літальних апаратів (АТ «Смоленський авіаційний завод», рф, м. Смоленск);
  • космічних апаратів (АТ «Міаський машибудівний завод», рф, Челябинська обл., м. Міас);
  • підприємств критичної інфраструктури російської федерації (АТ «Федеральна пасажирська компанія», м. Москва; ФБУ «Адміністрація Волго-Балт», м. Санкт-Петербург; ПАТ «Сахаліненерго», м. Южно-Сахалінськ, АТ «Кузбассенерго» та інш.).

У ході проведення слідчих дій, ДБР вилучило чорнову бухгалтерію, паспорти, печатки та штампи тощо. Серед іншого в одного з керівників заводу та його дружини знайшли паспорти громадян рф.

Вилучили листування фігурантів у «месенджерах», з виправданням російської агресії на кшталт «бедные русские, их довели и вынудили», «Украину до конца 2023 заберет РФ» тощо.

Також за клопотанням ДБР накладено арешти на майно концерну, у тому числі на два заводи в Сумах та Полтаві, ТРЦ в Сумах, низку квартир у Києві, елітні авто. Загальна вартість вже знайденого становить понад один млрд грн. Також ініційовано арешт корпоративних прав та коштів на рахунках.

Крім того, ДБР перевіряє зв’язки бенефіціарів концерну з високопосадовцями вищих ешелонів влади України, які забезпечували відшкодування ПДВ зловмисникам.

Проводяться заходи з виявлення необґрунтованих активів у держслужбовців. Готуються підозри за ст. 111-1 (колабораційна діяльність) КК України. Санкція статті передбачає позбавлення волі до 15 років. Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Loading...